Home > Závody > Rusové slibují velkolepý šampionát. Načaly ho závody v cross sprintu

Rusové slibují velkolepý šampionát. Načaly ho závody v cross sprintu

Anton Babikov

babikov_anton_biathlonrus.com

Foto: Anton Babikov (© biathlonrus.com)

Má to být jeden z nejlepších ruských šampionátů v historii. V Čajkovském dnes medailové boje odstartovaly závody v cross sprintu, jež ovládli Anton Babikov a Margarita Vasiljevová. Největší hvězdy se dostanou do hry až o víkendu.

Babikov navázal na loňský rok

Minulý rok získal Anton Babikov na ruském šampionátu dvě zlata, teď přidal další. Na trati o délce 6 km mu k tomu stačilo neminout víc než dva terče. Střílelo se totiž velmi nepřesně. Alexej Slepov si dojel pro stříbro i se čtyřmi chybami, na vítěze přitom ztratil jen necelých 11 vteřin. Tři chyby udělal bronzový Jurij Šopin. Závodu se účastnilo 69 biatlonistů.

Výsledky cross sprintu mužů

Záznam cross sprintu mužů

Propadák mistryně světa

I závod biatlonistek měl velmi široké obsazení, konkrétně se na trať dlouhou 4,5 km pustilo 58 závodnic. Startovní listina čítala více hvězd než u mužů, ale i přesto triumfovala poměrně neznámá Margarita Vasiljevová. Ta udělala jednu chybu stejně jako její slavnější kolegyně, stříbrná Jekatěrina Šumilovová. Třikrát minula vleže třetí Alexandra Vališinová. Zajímavostí je až 29. pozice mistryně světa Jekatěriny Jurlovové.

Výsledky cross sprintu žen

Záznam cross sprintu žen

O víkendu už půjdou do akce tradiční kolečkové lyže, jež si obují ty největší hvězdy ruského biatlonu v čele s Antonem Šipulinem a Světlanou Slepcovovou. Závody můžete sledovat v přímém přenosu.

Program

Sobota 24. 9.

7.50 – Vytrvalostní závod žen – živě

10.50 – Vytrvalostní závod mužů – živě

Neděle 25. 9.

7.35 – Štafeta žen – živě

10.05 – Štafeta mužů – živě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *