Home > Novinky > Ruští fanoušci si oddechli. Loginov podepsal smlouvu se svazem a může dál závodit

Ruští fanoušci si oddechli. Loginov podepsal smlouvu se svazem a může dál závodit

Alexandr Loginov

Přes celé léto se táhl spor Alexandra Loginova a vedení Ruské biatlonové unie (RBU) o podobě reprezentační smlouvy, kterou druhý muž Světového poháru jako jediný odmítal podepsat. Nakonec došlo ke kompromisu.

Ruská média plnily přes léto nejrůznější spekulace a prohlášení obou stran. „Překvapilo mě, když jsem se z tisku dozvěděl, že dostávám od svazu bonusy. Psalo se o 1,6 milionu rublů, což je naprosté sci-fi. Nikdo mi takové peníze nedal ani neslíbil,“ řekl v rozhovoru pro sports.ru Alexandr Loginov.

Peníze ani bonusy dle svých slov od svazu nežádal ani on, ani další biatlonisté, kteří smlouvu sice podepsali, ale zpětně k ní měli výhrady. Jádrem sporu byla velikost reklamního prostoru na vybavení určená pro vlastní sponzory.

Pokud by Loginov smlouvu nepodepsal, hrozilo by mu, že nebude moct v příští sezóně závodit. Ruská biatlonová unie proto na konci srpna iniciovala setkání se zmíněnou ruskou jedničkou, Dmitrijem Malyškem, Antonem Babikovem a Matvejem Jelisejevem.

Schůzka přinesla kompromis. K současné smlouvě byl přidán dodatek, který umožní ruským biatlonistům dodržení dohod se současnými sponzory. Příští rok bude prostor pro vlastní partnery vypočten podle výsledků daného sportovce.

Loginov po srpnové schůzce děkoval za dialog a avizoval, že s navrhovaným kompromisem souhlasí a smlouvu podepíše. „Podepsal ji,“ potvrdil dnes agentuře TASS prezident Ruské biatlonové unie Vladimir Dračev. Táhnoucí se spor je tak zřejmě u konce.

Zdroje: TASS, sports.ru
Foto: Alexandr Loginov (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *