Home > Doporučujeme > Paulína Fialková myslí na Top 3 v celkovém pořadí a medaili z mistrovství světa

Paulína Fialková myslí na Top 3 v celkovém pořadí a medaili z mistrovství světa

Paulína Fialková

Má za sebou životní sezónu, jen to premiérové vítězství jí uteklo. Paulína Fialková zakončila minulý ročník Světového poháru na šestém místě, když se po většinu sezóny držela mezi elitou a šestkrát vystoupala na pódium. V rozhovoru pro ski-nordique.net se vrací k životní sezóně, ale také mluví o cílech pro tu příští.

Zaváhání v Östersundu bolelo

Na jaký moment z minulé sezóny Paulína Fialková vzpomíná nejraději? „Na všechna pódia. Ale hodně speciální pro mě byl finiš v Novém Městě na Moravě, kde jsem dojela druhá po velkém boji s Anaïs (Chevalierovou) a Doro (Wiererovou),“ říká slovenská biatlonistka.

Splnila si tak cíl, který si před sezónou dala. Chtěla se pravidelně pohybovat v desítce nejlepších. Co bylo klíčem k jejím úspěchům? „Nejdůležitější vždycky je, abych zůstala zdravá. To se mi podařilo až do Osla. S dobrou střelbou bylo pokaždé možné být v elitní desítce. Cítila jsem se dobře, hlavně na začátku sezóny. Mrzí mě forma na Mistrovství světa v Östersundu. Snažila jsem se, ale prostě to nešlo tak dobře.“

Výčitky se vážou hlavně k vytrvalostnímu závodu v Östersundu. „Minula jsem poslední terč a přišla o premiérové vítězství. To opravdu bolelo.“ Nakonec brala páté místo, stejně jako před rokem na olympiádě v Pchjongčchangu.

Ivona Fialková
Foto: Ivona Fialková (Autor: Petr Slavík)

Cíl? Top 3 a medaile z MS

Po avizovaném konci Anastasii Kuzminové převezme Paulína Fialková od nové sezóny pozici slovenské jedničky. „V mém nastavení se ale nic nemění. Byla jsem sama sebou předtím, jsem sama sebou teď,“ ujišťuje sportovkyně, která v říjnu oslaví 27. narozeniny.

Cíle si dává poměrně vysoké. „Může se to v průběhu sezóny změnit, ale teď myslím na celkové umístění v Top 3 a medaili z mistrovství světa. Pracuju na tom velmi tvrdě, ale je to dlouhá doba a nevím, jak na tom budu s formou v listopadu.“

Kaisa Mäkäräinenová a Paulína Fialková
Foto: Kaisa Mäkäräinenová a Paulína Fialková (Autor: Petr Slavík)

Stále také platí, že Fialková tvoří mini tým spolu se svou sestrou Ivonou, dvěma trenéry a fyzioterapeutem. Tahle spolupráce podle Paulíny stále klape a přináší výsledky. „Někdy je sice nuda být pořád se stejnými lidmi, ale na tréninkovém kempu se snažíme koncentrovat a pak máme doma detox.“

Poslední otázka míří na Kuzminovou, která si stále pohrává s myšlenkou, že by pomohla v nadcházejícím ročníku alespoň slovenské štafetě. „Opravdu nevím, jestli trénuje nebo ne. A také nevím, jestli bude závodit ve štafetách. Uvidíme. Pravdou je, že už není žádná mladá holka, která by mohla závodit ve Světovém poháru,“ popíchla Paulína Fialková se smíchem svou kolegyni z týmu.

Zdroj: ski-nordique.net
Hlavní foto: Paulína Fialková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *