Home > Závody > Šampionát jedné ženy. Mäkäräinenová jasně opanovala Mistrovství Finska

Šampionát jedné ženy. Mäkäräinenová jasně opanovala Mistrovství Finska

Kaisa Mäkäräinenová

Mistrovství Finska, které o víkendu hostilo středisko Imatra, mělo jasnou favoritku. Při absenci Mari Ederová neměla Kaisa Mäkäräinenová žádnou soupeřku a suverénně zvítězila v hromadném startu i ve sprintu. Uspěli také Tero Seppälä a Olli Hiidensalo.

Výhra Mäkäräinenové o parník

Hromadný start žen byl od začátku sólo závodem Kaisy Mäkäräinenové. Zvlášť když chybovala jen třikrát. To druhá Nastassia Kinnunenová musela na pět trestných kol a na druhém místě ztrácela dvě minuty a 42 sekund. Třetí Suvi Minkkinenová střílela stejně jako Mäkäräinenová za tři, ale i tak ztrácela přes tři minuty.

V hromadném startu mužů bylo střeleckým maximem pět chyb. Tuto bilanci měli Olli Hiidensalo a Ahti Toivanen, kteří se seřadili na prvních dvou místech. Mezi oběma byla mezera půl minuty, stejný rozestup měl i třetí Tuomas Grönman. Ten však musel na osm trestných kol.

Výsledky závodů s hromadným startem

Neobvyklá střelba Mäkäräinenové

Sprint žen přinesl nevídaný střelecký výkon Kaisy Mäkäräinenová. S čistou střelbou naložila druhé Venle Lehtonenové skoro dvě minuty. Závodnice z pořádajícího oddílu však měla v nohách čtyři trestná kola. O 150 metrů kratší trest si odpykávala třetí Nastassia Kinnunenová.

Ve sprintu mužů se na předních pozicích seřadili biatlonisté se čtyřmi trestnými okruhy. Tero Seppälä zažil satisfakci po tom, co v sobotu na jedné z položek netrefil ani jeden terč, a zvítězil o půl minuty před Ollim Hiidensalem. Třetím místem potěšil fanoušky v Imatře domácí Olli Jarva.

Výsledky sprintů

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *