Home > Závody > Samuelsson na švédském šampionátu deklasoval soupeře, Öbergová zůstala bez výhry

Samuelsson na švédském šampionátu deklasoval soupeře, Öbergová zůstala bez výhry

Sebastian Samuelsson

Mistrovství Švédska v biatlonu na kolečkových lyžích v Sollefteå si podmanil Sebastian Samuelsson, když vyhrál všechny tři závody. Hanna Öbergová odjela ze šampionátu, který se konal od pátku do neděle, se stříbrem a bronzem.

Na úvod si Švédové zazávodili pouze v běhu na lyžích. Na 10kilometrové trati vyhrál Sebastian Samuelsson o 23 sekund před Martinem Ponsiluomou a o 28,6 sekundy před Jesperem Nelinem.

Biatlonistky se na 7,5 kilometru dlouhé trati musely sklonit před olympijskou medailistkou v běhu na lyžích Ebbou Anderssonovou. Druhá Mona Brorssonová na ni ztratila 21,3 sekundy, třetí Hanna Öbergová 28,8 sekundy.

V sobotu už se do akce dostaly i malorážky. První dvě příčky mezi muži opět zabrali Sebastian Samuelsson a Martin Ponsiluoma. Samuelsson udělal jen jednu chybu a dvakrát nepřesného Ponsiluomu porazil o 50,4 sekundy. Bronz bral Peppe Femling.

Jasnou vítězku měl i sprint žen. Elisabeth Högbergová byla s jednou chybou o 47,9 sekundy rychlejší než Hanna Öbergová. Ta chybovala dvakrát, stejně jako bronzová Linn Perssonová.

Zlatý hattrick dokonal v nedělním vytrvalostním závodě Sebastian Samuelsson. Soupeřům navíc nadělil skoro čtyři minuty. Připisoval totiž jen jednu trestnou minutu, na rozdíl od druhého Peppeho Femlinga, který zaznamenal čtyři chyby. Bronz připadl mladému Emilu Nykvistovi, který byl spolu se Samuelssonem nejpřesnějším střelcem závodu.

View this post on Instagram

3/3 😏✅ Foto: Per Danielsson

A post shared by Sebastian Samuelsson (@sebastian_samuelsson) on

Mezi ženami se tímto titulem mohla pyšnit Linn Perssonová. Také ona sestřelila 19 z 20 terčů a druhou Emmu Nilssonovou porazila o minutu a 24 sekund. Mona Brorssonová skončila i přes čtyři chyby třetí, to Hanna Öbergová se s pěti nepřesnostmi krčila na šesté příčce. Úřadující mistryně světa a olympijská vítězka tedy do své sbírky nepřidala titul mistryně Švédska.

Výsledky běžeckých závodů
Výsledky sprintů
Výsledky vytrvalostních závodů

Foto: Sebastian Samuelsson (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *