Home > Preview > Preview MČR: Krčmář a Vítková obhajují dvě výhry, Šlesingr se rozloučí s letohradskými fanoušky

Preview MČR: Krčmář a Vítková obhajují dvě výhry, Šlesingr se rozloučí s letohradskými fanoušky

Kompletní domácí špička se představí o víkendu na Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě. O konkurence se českým biatlonistům postarají Slováci a Poláci.

Formát šampionátu

Skladba disciplín zůstává stejná jako v minulých letech: Klasicky se pojedou sprinty a stíhací závody, které doplňuje exhibiční supersprint. Právě tato disciplína letos dostane nový kabát.

Sprint bude kvalifikací pro supersprint a určí u obou pohlaví účastníky tří semifinálových jízd. V těch se bude střílet dvakrát, ve finále pak čtyřikrát. Už ale nebudou k dispozici náhradní náboje a trestné kolo bude měřit jen 30 metrů. Závody by díky těmto úpravám měly být kompaktnější.

Favorité

V poslední době se v Letohradě daří nejvíc Michalu Krčmářovi. Letos bude obhajovat vítězství ve sprintu a v supersprintu, navíc drží šest závodů dlouhou medailovou sérii.

Jen ve stíhacím závodě ho před rokem zdolal Ondřej Moravec, který se však v přípravě pere se zdravotními problémy. Tradičně se v Letohradě vede Tomáši Krupčíkovi a ukázat se bude chtít i Michal Šlesingr. Ten avizoval, že se v domácím letohradském prostředí představí naposled. Po nadcházející sezóně definitivně ukončí kariéru.

Michal Krčmář a Ondřej Moravec
Foto: Michal Krčmář a Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Těžkým soupeřem by pro české biatlonisty měl být Slovák Martin Otčenáš. Před pár dny se v Raubiči stal letním mistrem světa a také ví, jaké je to vyhrát v Letohradě. Povedlo se mu to v roce 2017 ve stíhacím závodě. K favoritům by měl patřit i Tomáš Hasilla.

Pověst letohradské královny bude chtít potvrdit Veronika Vítková. Vždyť tu vyhrála osm z posledních dvanácti závodů. Loni suverénně ovládla sprint i stíhačku, nepovedl se jí jen supersprint.

Veronika Vítková
Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

V něm byla nejlepší Lucie Charvátová, která se fanouškům ukáže jako úřadující mistryně světa v letním biatlonu. Vyhrát už v Letohradě dokázala i Eva Puskarčíková, naopak na premiérové zlato čeká Markéta Davidová. Jejím maximem je bronz z loňského sprintu.

Program a info pro fanoušky

Program začíná v areálu v Šedivském lomu už od sobotních brzkých hodin. Fanoušci se můžou těšit na novou tribunu a také širokou nabídku občerstvení. Vstupné je dobrovolné.

Program MČR v biatlonu v Letohradu
31. 8. 9:30 sprinty dorost
31. 8. 12:00 sprinty junioři a dospělí
31. 8. 20:45 supersprinty
1. 9. 12:00 stíhací závody dorost
1. 9. 12:00 stíhací závody junioři a dospělí

Foto: Areál v Letohradu (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *