Home > Novinky > Sezóna 2017/18 zná jízdní řád. V IBU Cupu se má jet nově supersprint

Sezóna 2017/18 zná jízdní řád. V IBU Cupu se má jet nově supersprint

Logo IBU

IBU na svém webu publikovala předběžný časový harmonogram všech závodů Světového poháru, Zimních olympijských her a dalších podniků. O držiteli velkého křišťálového glóbu nově rozhodne jen 21 závodů oproti loňským 26. V IBU Cupu je zase novinkou zařazení supersprintu.

Olympiáda znovu mimo Světový pohár

Menší počet individuálních závodů Světového poháru je způsobený zejména Olympiádou v Pchjongčchangu. Olympijské závody se totiž do elitního seriálu nezapočítávají. V Jižní Koreji se bude závodit ve večerních hodinách tamního času, což u nás znamená kolem poledne.

Po čtyřech letech se do kalendáře vrátilo francouzské Annecy, na svém původním místě je i rakouský Hochfilzen. Naopak se nepojede v Novém Městě na Moravě a v Pokljuce. Finále je naplánované stále do ruské Ťumeně.

Premiéra supersprintu

V kalendáři IBU Cupu zaujme především poslední díl v ruském Chanty-Mansijsku, kde by se měl jet neprve supersprint a pak supersprint s hromadným startem. Supersprint je známý především z exhibic.

Podle pravidel IBU by se nejprve měla konat kvalifikace, kde každý biatlonista absolvuje dvě střelby, přičemž má na každé z nich k dispozici tři náhradní náboje. Pokud nesestřelí všechny terče, tak následuje diskvalifikace. Finále už je čtyřpoložkové.

Není úplně jasné, co se skrývá pod názvem supersprint s hromadným startem. Pravděpodobně by ale mohlo jít o formát supersprintu, kdy by závodili ti nejlepší podle celkového pořadí.

Kompletní program sezóny 2017/2018

Foto: Logo IBU (© biathlonworld.com)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *