Home > Preview > Sezónu českých biatlonistů uzavře sobotní exhibice v Jablonci nad Nisou

Sezónu českých biatlonistů uzavře sobotní exhibice v Jablonci nad Nisou

Areál Břízky v Jablonci nad Nisou

Ještě jednou nazují čeští biatlonisté v této sezóně lyže. V sobotu 24. března je v Jablonci nad Nisou čeká tradiční exhibice, nově se vedle supersprintu pojede i závod smíšených dvojic.

Olympijští medailisté z Pchjongčchangu Veronika Vítková a Michal Krčmář, loučící se Jaroslav Soukup a Veronika Zvařičová, reprezentační stálice Ondřej Moravec a Michal Šlesingr nebo juniorská mistryně světa Markéta Davidová. To jsou některá z jmen, která v sobotu uvidíte na tratích areálu Břízky.

Nejprve se pojede závod smíšených dvojic, který dobře známe ze Světového poháru. Pak přijdou na řadu rozjížďky supersprintu, které určí osmičku mužů a žen pro finále. Vítězové supersprintu se budou moci pyšnit tituly mistrů České republiky.

Mezi muži bude vítězství obhajovat Michal Šlesingr, který už supersprint v Jablonci ovládl pětkrát. Druzí za ním loni skončili Ondřej Moravec a Michal Krčmář. I oni už v tomto závodě jednou zvítězili.

Dokonce čtyřikrát v Jablonci nad Nisou kralovala Veronika Vítková, ale v minulém roce byla nejlepší Gabriela Koukalová. Ta startovat nebude, zato uvidíme obhájkyni stříbra Jessicu Jislovou a obhájkyni bronzu Evu Puskarčíkovou.

Podívejte se na osobitou pozvánku českého týmu:

Nedaleko areálu bude možné parkovat, pojedou také speciální autobusové linky. Vstup je dobrovolný. Bližší informace hledejte na webu jabloneckého oddílu.

Program exhibice v Jablonci nad Nisou
11:00 Zahájení
11:05 Nástřel
11:45 Rozstřel smíšených dvojic
12:00 Závod smíšených dvojic
12:50 Rozjížďky supersprintu mužů
13:20 Rozjížďky supersprintu žen
13:50 Finále supersprintu mužů
14:10 Finále supersprintu žen
14:40 Vyhlášení výsledků

Foto: Areál Břízky v Jablonci nad Nisou (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *