Home > Novinky > Šipulin a Podčufarovová vyhráli i stíhačku. Rusové pak oznámili nominaci

Šipulin a Podčufarovová vyhráli i stíhačku. Rusové pak oznámili nominaci

Anton Šipulin

Anton Šipulin

Foto: Anton Šipulin (© Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Posledním testem formy byly pro ruské biatlonisty pondělní stíhací závody v Ťumeni. Stejně jako ve sprintu se radovali z výhry Anton Šipulin a Olga Podčufarovová. Oba samozřejmě nechybí v ruské nominaci pro úvodní závody Světového poháru.

Šipulin vs Babikov

Anton Šipulin udělal dvě chyby, stejně jako druhý Anton Babikov. Rozdíl mezi nim byl 12vteřinový. O dalších pět sekund zpět dorazil do cíle třikrát chybující Jevgenij Garaničev. Celkem se dařilo i čtvrtému Alexeji Volkovovi a šestému Maximu Cvetkovovi. Horší výsledky pak zaznamenali 9. Dmitrij Malyško, 10. Alexej Slepov, 12. Ivan Čerezov a 14. Timofej Lapšin.

Podčufarovová suverénní

Přes půl minuty činil náskok dvakrát nepřesné Olgy Podčufarovové na druhou v pořadí Victoriu Slivkovou. Ta se tak po třetí příčce ze sprintu radovala z dalšího překvapivého úspěchu. Na pódium znovu vyšplhala třetí Světlana Slepcovová. Dalším velkým jménům se moc nedařilo, v TOP10 jsme našli jen jméno Olgy Viluchinové.

Nominace Ruska pro SP v Östersundu

Po stíhacích závodech Rusové určili celkem překvapivou nominaci na první závody. Mezi muži dostal pro SP šanci nevýrazný Timofej Lapšin, u žen zase Darja Virolajnenová. Naopak se v Östersundu neukáže Victoria Slivková či Světlana Slepcovová, která naskočí až do druhého dílu IBU Cupu.

Muži: Anton Šipulin, Dmitrij Malyško, Jevgenij Garaničev, Timofej Lapšin, Maxim Cvetkov, Alexej Volkov, Alexej Slepov, Anton Babikov

Ženy: Olga Podčufarovová, Darja Virolajnenová, Jekatěrina Šumilovová, Jekatěrina Jurlovová, Anna Nikulinová, Tatjana Akimovová

Nominace Ruska pro IBU Cup v Idre

Muži: Anton Babikov, Matvej Jelisejev, Jurij Šopin, Eduard Latypov, Semen Sušilov, Alexander Povarnicyn, Alexej Korněv, Petr Paščenko.

Ženy: Tatjana Akimovová, Olga Jakušovová, Olga Viluchinová, Victoria Slivková, Uljana Kajševová, Anna Ščerbininová, Galina Nečkasovová

Zdroj: biathlonrus.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *