Home > Rozhovory > Šipulin je přesvědčený o tom, že je čistý. Život ale jde dál, říká

Šipulin je přesvědčený o tom, že je čistý. Život ale jde dál, říká

Anton Šipulin

Je jedním z mála ruských biatlonistů, kteří se dlouhou dobu drží ve Světovém poháru. Jeho jméno ani jednou nebylo ve spojitosti s dopingem. Přesto slyšel Anton Šipulin nepříjemný verdikt: Do Pchjongčchangu se nepodíváš.

Podle ruských médií Anton Šipulin není na seznamu 389 sportovců, kterým bude start na olympiádě povolen. O tom jsme již psali. Dnes se k situaci skrz svůj Instagram vyjádřil samotný biatlonista.

„Po posledních zprávách jsem zůstal jako opařený. Napadlo mě všechno zabalit a odjet domů. Olympiáda byla mým snem, směřoval jsem k ní jako k mému cíli. Přes spousty obtíží, potu a krve. Nikdy jsem nedal žádný důvod k tomu, aby se pochybovalo o tom, že jsem čistý. Vždycky jsem se vyhýbal i běžným vitaminovým doplňkům. O to těžší je pro mě přijmout to, co se stalo,“ popisuje Šipulin.

Lídr ruského týmu se sice zúčastnil Zimních olympijských her v Soči, ale na rozdíl od jiných sportovců se o něm nemluvilo jako o dopingovém hříšníkovi. Všeobecně se očekávalo, že právě Anton Šipulin bude jedním z těch, kterým Mezinárodní olympijský výbor (MOV) účast v Pchjongčchangu dovolí. Ale zřejmě se tak nestalo.

„Půl dne jsem byl zlomený. Pak jsem si ale uvědomil, že se nesmím vzdát. Život jde dál. Musíte bojovat za své jméno až do konce. V pondělí jsem poslal na MOV žádost o potvrzení nebo vyvrácení mé absence v seznamu pozvaných sportovců na hry. Zatím jsem nedostal odpověď.“

Dopis poslala i Ruská biatlonová unie. Hovoří se totiž o tom, že na seznamu pozvaných chybí i další biatlonisté. Web sports.ru přišel s tím, že by měli v Pchjongčchangu startovat jen Taťjána Akimovová, Anton Babikov a Uľjana Kajševová. Komentátor ruské televize Match TV Dmitrij Guberněv doplnil na seznam jméno Matveje Jelisejeva. Tyto informace však nejsou potvrzené.

Samotný Šipulin se rozhodl od napjaté situace odreagovat 70 kilometrů dlouhým závodem v běhu na lyžích. „Rozhodl jsem se, že v neděli poběžím lyžařský maraton Marcialonga. Jen potřebuji nasát trochu energie a pozitivních emocí. Nevysvětlujte si to špatně. Počkejme na oficiální dokumenty a rozhodnutí. Pak se uvidí, co se dá dělat.“

Svůj komentář Anton Šipulin uzavřel těmito slovy: „Sleduji, kolik lidí podporuje mě a mé přátele z ruského týmu, kteří také nejsou na hry zvaní. Děkuji moc za podporu! My ruští sportovci se nikdy nevzdáme!“

Foto: Anton Šipulin (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *