Home > Novinky > Olympiáda bez Antona Šipulina. MOV mu zakázal start

Olympiáda bez Antona Šipulina. MOV mu zakázal start

Anton Šipulin

Zřejmě bez tří velkých hvězd odcestuje ruská výprava na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Mezinárodní olympijský výbor sestavil seznam 389 sportovců, kteří můžou pod pěti kruhy startovat. Mezi nimi ale nemá být Anton Šipulin.

Aktualizováno

Seznam tvoří z více než 80 % sportovci, kteří nestartovali na olympiádě v Soči. Právě k ní se váže řada ruských dopingových skandálů, včetně těch biatlonových. Olga Viluchinová kvůli dopingu přišla o stříbro ze sprintu, spolu s Janou Romanovovou pak zapříčinila ztrátu stejného kovu ruské štafety.

Jména 389 sportovců, kteří můžou v Pchjongčchangu startovat pod neutrální vlajkou, bychom se měli dozvědět ke konci týdne.

Ruský web SPORT-EXPRESS už ale přišel s tím, že se na seznamu nenachází rychlobruslař Viktor An, běžec na lyžích Sergej Usťjugov a právě také Anton Šipulin. Tedy tři velcí medailoví kandidáti.

Není vyloučeno, že o start na olympiádě přijdou i další biatlonisté. Podle webu sports.ru MOV povolí start jen triu Taťjána Akimovová, Anton Babikov a Uľjana Kajševová.

Rusové už poslali na MOV dopis s žádostí o vysvětlení. Zdůrazňují, že všichni sportovci včetně Šipulina prošli řadou testů a nebylo jim prokázáno užití žádné zakázané látky. Protesty však budou narážet na to, že do startu Zimních olympijských her zbývají jen dva týdny.

Zdroje: sport-express.ru, olympic.org
Foto: Anton Šipulin (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *