Home > Závody > SP Annecy: Johannes Thingnes Bø potřetí zdolal Martina Fourcada

SP Annecy: Johannes Thingnes Bø potřetí zdolal Martina Fourcada

Johannes Thingnes Bø

Ani domácí prostředí Martinu Fourcadovi nepomohlo k výhře. Ve sprintu v Annecy předvedl skvělý výkon, jenže Johannes Thingnes Bø byl opět k neporažení. Francouzští fanoušci ale byli spokojení, v závěru totiž urval třetí místo Antonin Guigonnat.

Souboj J. Bø vs. M Fourcade trvá

Kousek po kousku stahuje Johannes Thingnes Bø dosud vedoucího muže Světového poháru Martina Fourcada. Dnes udělali oba pro výhru maximum. Ani jednou nechybovali, rychle běželi. Nor však byl na trati lepší o 15 sekund, na střelnici získal dalších 6 sekund.

Bø tak zvítězil potřetí v řadě, počtvrté v sezóně a v posedmnácté v kariéře. Shodou okolností právě v Annecy, kde se před čtyřmi lety dočkal ve sprintu premiérového vítězství v kariéře.  Díky povedeného obhajobě už v celkovém hodnocení na Francouze ztrácí jen 20 bodů.

Guigonnat přivedl fanoušky do varu

Souboj dvou momentálně nejlepších biatlonistů světa se odehrával v první třetině závodu, ale ani ty zbylé dvě nenudily. Naopak. Trať se postupně zrychlovala, což kvitovali závodníci s vyššími čísly. Třeba Anton Guigonnat.

Ten dostal od francouzských trenérů šanci potom, co dvakrát zvítězil v IBU Cupu. A jak ji využil? Dokonale. Díky dvěma nulám a rychlému běhu bojoval o třetí příčku, kterou nakonec skutečně získal. Do cíle dorazil o 35 sekund za vítězem a o 21 příček vylepšil své maximum.

Na Guigonnata tak nestačili opět čtvrtý Simon Schempp a pátý Simon Desthieux, který potrhl povedené vystoupení domácích. Šestý skončil Anton Šipulin a sedmým místem si stanovil nové maximum Fredrik Gjesbakk, další host z IBU Cupu.

Nejlepší výsledek v korejském dresu zaznamenal osmý Timofej Lapšin. Příjemně překvapili i 14. Estonec Kalev Ermits, 16. Kanaďan Scott Gow či 17. Američan Sean Doherty.

Češi až ve čtvrté desítce

I na třetí štaci olympijské sezóny pokračuje trápení českých mužů. Dnes ho mohl zlomit Michal Šlesingr, odstřílel dvakrát za nula, ale s bolavým kolenem se trápil na trati a těsně zaostal za body.

Mnohem lépe to běželo duu Michal Krčmář a Ondřej Moravec. Jenže Krčmář jednou chyboval, velmi pomalu střílel a navíc v prvním kole upadl. Skončil 34., o tři pozice před Moravcem. Tomu zase bránily v lepším výsledku dvě chyby na ležce.

Tomáš Krupčík se připravil nepřesnou poslední ránou o body, ale z 47. místa se aspoň kvalifikoval do zítřejší stíhačky. Ta už se nebude týkat 83. Adama Václavíka, který neustál stojku.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
34. Michal Krčmář 1+0 1:08,8 98. +1:08,8 32.
37. Ondřej Moravec 2+0 48,0 13. +1:06,2 31.
41. Michal Šlesingr 0+0 58,0 68. +1:46,4 69.
47. Tomáš Krupčík 0+1 49,0 17. +1:46,4 69.
83. Adam Václavík 0+4 1:01,0 85. +1:29,4 52.

Výsledkový servis


Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *