Home > Závody > SP Annecy: Martin Fourcade se na pátý pokus dočkal domácího triumfu

SP Annecy: Martin Fourcade se na pátý pokus dočkal domácího triumfu

Martin Fourcade

Francie zažívá biatlonovou euforii. Po Justine Braisazové ovládl doma v Annecy hromadný start i Martin Fourcade. Skončila tak série čtyř výher Johannese Bøho.

Vytoužené vítězství Fourcada

Tisíce francouzských fanoušků byly zaslouženě odměněny. Johannes Thingnes Bø dnes ukázal, že je jen člověk. Dvěma chybami na první střelbě dal šanci Martinu Fourcadovi a ten ji prostě nemohl nevyužít. Na střelnici byl stoprocentní a po čtvrté nule si konečně mohl užít své tradiční vítězné gesto.

Pro někoho to možná bylo předčasné, ale Francouz věděl, co dělá. Do posledního kola vjížděl s náskokem osmi sekund na Antona Šipulina a Erika Lessera, ke kterým se brzy přidal Johannes Bø. Ten díky třem nulám a nejrychlejšímu běhu zažil skvělý comeback, který však skončil u druhé příčky.

Fourcade s francouzskou vlajkou v ruce proťal pásku o čtyři sekundy před svým norským rivalem. Ukončil tak jeho sérii čtyř výher a rozšířil svůj náskok v celkovém hodnocení na 20 bodů. Ale hlavně, poprvé v kariéře zvítězil před svými fanoušky.

Jubilejní pódium pro Lessera

Lesser se v závěrečném kole statečně držel Bøho, ale třetí místo bylo jeho stropem. Na stupně vítězů se dostal podesáté v kariéře. To Šipulin na Nora a Němce vůbec nestačil a byl rád, že uhájil čtvrté místo před Benjaminem Wegerem. Švýcar zapsal nejlepší výsledek od března 2016.

Sezónní maximum si dorovnal šestý Arnd Peiffer, k překonání nejlepšího umístění došlo u sedmého Dominika Windische. Elitní desítku uzavřeli osmý Jakov Fak, devátý Alexandr Loginov a desátý Erlend Bjøntegaard.

Výsledkový servis


Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *