Home > Preview > SP Antholz 2016: Startovní listiny štafet

SP Antholz 2016: Startovní listiny štafet

startovní listina

startovní listina

Světový pohár v italském Antholzi vrcholí. V 11:30 startuje štafeta žen, ve 14:40 stejnou disciplínu pojedou i muži. Složení českých čtveřic je poměrně neobvyklé.

Před štafetou žen

Poslední dvě štafety vyhrály v Antholzi Němky, dnes to ovšem budou mít víc než složité. Pojedou v ne zrovna áčkové sestavě Horchlerová, Gössnerová, Hinzová a Hildebrandová. Za největší favoritky můžeme označit nejspíš vyrovnané Ukrajinky, silná se jeví i Francie. Ta se už bude moci spolehnout i na Marii Dorinovou Habertovou. S Podčufarovovou a Jurlovovou vyrukuje Rusko, které ovšem nedisponuje přílišnou kvalitou na dalších úsecích. Do medailového boje by chtěly promluvit i naše reprezentantky. Závod rozjede tradičně Eva Puskarčíková. Na druhém úseku nově pojede Lucie Charvátová, jež si vyměnila pozici s Gabrielou Soukalovou. Finišmankou zůstává Veronika Vítková. Češky obhajují druhou příčku.

Startovní listina štafety žen

Před štafetou mužů

Minulý týden vyhráli štafetu v Ruhpoldingu Norové, radovali se i před rokem v Antholzi a stejný výsledek se dá čekat od stabilního kvarteta i dnes. Útok na zlato určitě plánují i Rusové, kde bude klíčové, jak zvládne hned první úsek Maxim Cvetkov. Bez Martina Fourcada se musí obejít Francie. U Rakušanů či Němců naopak můžeme sledovat to nejlepší možné složení. Šesté místo brala v Antholzi loni Česká republika, nyní to bude chtít vylepšit hodně netradičně poskládá čtveřice. Štafetu načne Tomáš Krupčík, jenž předá Michalu Šlesingrovi. Jaroslav Soukup nakonec pojede třetí úsek. Původně ho měl na starosti Ondřej Moravec, ale trenéři na poslední chvíli dali přednost raději Soukupovi, jenž se nachází v lepším momentálním rozpoložení. Roli finišmana si užije Michal Krčmář.

Startovní listina štafety mužů

LIVE výsledky

Přímý přenos na webu ČT sport

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *