Home > Závody > SP Antholz: Češky jsou i přes dvě trestná kola stříbrné! Vyhrála Francie

SP Antholz: Češky jsou i přes dvě trestná kola stříbrné! Vyhrála Francie

Veronika Vítková

Veronika Vítková

Foto: Veronika Vítková (Autor: Martin Kaděrka)

Česká štafeta žen je poprvé v sezóně na stupních vítězů! Kvarteto Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková bere z italského Antholze druhou příčku. Zvítězila favorizovaná Francie.

Češky zbrzdily dva trestné okruhy

Na prvním úseku podle očekávání udávala tempo Švýcarka Selina Gasparinová. Krok s ní však držela i skvělá Eva Puskarčíková. Na střelnici musela jen jednou dobíjet a předávala na třetí pozici pět vteřin za Švýcarskem a dvě za Polskem. Čtyři dobíjení odsunuly hned zkraje závodu do spodních pater Německo a Norsko.

Po polovině druhého úseku byla v čele Česká republika. Lucie Charvátová totiž naprosto chladnokrevně sestřelila všech pět terčů. Stojka však byla podle očekávání o poznání horší. Charvátová musela na dvě trestná kola a na předávku dorazila jako 12., 50 vteřin za prvním místem. Po dojezdu svůj výkon oplakala. To ještě netušila, že se její slzy zklamání za pár minut přemění v slzy štěstí. První půlku závodu zakončila na čele Ukrajina, za kterou jela Valj Semerenková. Dobře se vedlo i Francii či Bělorusku. Vzadu naopak zůstávaly Němky a už to s nimi vypadalo hodně špatně.

Skvělé Francouzky, skvělé Češky

Třetí úsek měl být tím kritickým pro Francii. Teprve 22letá Anaïs Chevalierová však zářila. Běžecky nepatřila k nejlepším, ale na střelnici zaváhala jen jednou. To jí stačilo k tomu, aby svůj díl štafety zakončila s náskokem 10 vteřin na druhé Rusko. O kousek dál figurovalo překvapivě třetí Švédsko a hned za ním Česko! Gabriela Soukalová jela opravdu skvěle, rychle běžela a pouze jednou dobíjela.

Poslední členkou francouzské štafety byla ta nejlepší a nejzkušenější – Marie Dorinová Habertová. Druhá žena Světového poháru předvedla 100% střelbu a naprosto v pohodě uhájila výchozí první pozici. Veronika Vítková navázala na parádní výkon Gabriely Soukalové a po tom, co zvládla super rychlou a přesnou stojku, se dostala do kontaktu s druhou Olgou Podčufarovovou. A Češka Rusku v závěrečném okruhu jasně zdolala! České ženy tak poprvé v sezóně vystoupaly na stupně vítězů a obhájily loňského druhé místo z Antholze. Rusko alespoň těsně uhájilo bronz před domácí Itálií, za kterou finišovala Dorothea Wiererová. Páté přijelo do cíle Norsko a šesté velmi nečekaně Švédsko. Podobně překvapivá byla i 8. příčka Kazachstánu, za který vyhrála druhý úsek talentovaná Galina Višnevskajaová. Velmi špatně si naopak vedly 9. Ukrajinky a 10. Němky. Ve 14:40 uzavře Světový pohár v Antholzi štafeta mužů.

Pořadí na jednotlivých úsecích

První úsek: 1. S. Gasparinová (16:54,7), 2. Gwizdońová (+3,6), 3. Puskarčíková (+5,3)

Druhý úsek: 1. Višnevskajaová (16:38,6), 2. Oberhoferová (+10,7), 3. Bescondová (+12,7) – 16. Charvátová (+1:19,7)

Třetí úsek: 1. Soukalová (16:23,1), 2. Anderssonová (+10,0), 3. Jurlovová (+17,4)

Čtvrtý úsek: 1. Wiererová (16:15,2), 2. Vítková (+34,1), 3. Hildebrandová (+36,6)

Výsledkový servis

Výsledky štafety žen

Analýza závodu

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *