Home > Preview > SP Antholz 2017: Startovní listina vytrvalostního závodu žen

SP Antholz 2017: Startovní listina vytrvalostního závodu žen

Gabriela Koukalová

Do druhé poloviny přehoupne letošní sezónu vytrvalostní závod žen. Gabriela Koukalová v něm bude hájit žlutý trikot a taky se pokusí dokázat, že umí dobře zajet i ve vysoké nadmořské výšce.

Vytrvalostní závod žen
19. 1. | 14:15
cze 16. Vítková, 19. Puskarčíková, 20. Koukalová, 53. Charvátová
Startovní listina

Pokud si povede střelecky tak dobře jako v Ruhpoldingu, tak bychom na všech mezičasech mohli vidět její jméno na čele. Vítězka posledních dvou závodů Kaisa Mäkäräinenová totiž obdržela pro dnešní den číslo jedna. Finka nemá narozdíl od jiných problémy s velkou nadmořskou výškou, protože už byla v Antholzi 7krát na stupních vítězů.

Dobrá by měla být i aklimatizace u Laury Dahlmeierové či Dorothey Wiererové. Domácí závodnice by měla ve čtyřpoložkovém závodě vytěžit z dobré střelby a eliminovat tak svou zhoršenou běžeckou formu.

Uspět mohou i další biatlonistky, které momentálně provází dobrá střelba. Třeba Kazaška Galina Višnevskajová, Rakušanka Lisa Hauserová nebo Eva Puskarčíková. Ta však v Antholzi nikdy nebyla lepší než 23. Českým reprezentantkám obecně italské středisko prostě nesedí.

Důkazem je Gabriela Koukalová, která podobně jako Marie Dorinová Habertová čeká v Antholzi na první pódium. Koukalová byla nejlíp 7., což by nyní vzhledem k své výkonnosti mohla a měla vylepšit. A třeba posedmé v řadě skončit do druhého místa.

 

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *