Home > Závody > SP Antholz: Dahlmeierová vítězí a je zase ve žlutém, Puskarčíková 13.

SP Antholz: Dahlmeierová vítězí a je zase ve žlutém, Puskarčíková 13.

Laura Dahlmeierová

Gabriela Koukalová přišla v dnešním vytrvalostním závodě v Antholzi o žlutý trikot. Kvůli 6 chybám skončila až 24., přičemž její konkurentka Laura Dahlmeierová zvítězila. Na výhru po třech nulách útočila i Eva Puskarčíková, ale nakonec bere 13. místo.

Puskarčíková dlouho na čele

Hned jako první odstartovala do závodu královna z Ruhpoldingu Kaisa Mäkäräinenová, která i dnes měla patřit k favoritkám. Už úvodní mezičasy ale ukazovaly, že Finka není v ideálním běžeckém rozpoložení. A po úvodní nule přišly tři chyby vestoje, které ji vyřadily z boje o nejvyšší příčky.

Tam se naopak dlouho objevovaly české reprezentantky. Nikoliv však Gabriela Koukalová, které se vůbec nevedlo na střelnici. Byla to především Eva Puskarčíková, která ještě po třetí střelbě díky třem rychlým nulám vedla.

Na závěrečné střelbě ale Puskarčíková možná podlehla nervozitě, možná hrál roli i vítr, který dnes potrápil spoustu biatlonistek. Češka udělala tři chyby, které ji v konečném pořadí odsunuly na i tak solidní 13. příčku. Zdeňka Vítka mohl opět potěšit nejrychlejší střelecký čas jeho svěřenkyně. Puskarčíková nadělila druhé nejrychlejší střelkyni 19 vteřin.

Vedla i Charvátová

A tou rychlou střelkyní byla Lucie Charvátové. Ta se po nule na první položce dokonce dostala do čela, v polovině závodu byla pátá. Pak ale rostl počet chyb a zastavil se na čísle 6. Nakonec to stačilo na 9 bodů za 32. místo.

Stejný počet trestných minut přičítala i Gabriela Koukalová. Druhý nejrychlejší běh jí sice pomohl na 24. příčku, ale na udržení žlutého trikotu to nestačilo. Poslední z Češek Veronika Vítková skončila 61., když se vedle pěti chyb výrazně trápila na trati.

Dahlmeierová jde do žlutého

Z tria bojujícího o velký křišťálový glóbus dnes může být spokojená jen Laura Dahlmeierová. A to maximálně. Už v půlce závodu sice měla na svém kontě dvě chyby, ale druhá polovina jí vyšla bezchybně. Navíc přidala nejrychlejší běh.

I díky němu na ni v závěrečném okruhu ztratila Anaïs Chevalierová náskok 20 vteřin a dostala se naopak o 4 vteřiny do červených čísel. Francouzku to ale tolik mrzet nebude, vždyť teprve potřetí v kariéře vystoupala na stupně vítězů.

Italské překvapení

Dokonce poprvé si užila pobyt na pódiu Alexia Runggaldierová. Domácí reprezentantka se stala zcela jistě největším překvapením dne a ve 25 letech si dojela pro životní třetí příčku. Podobně jako u Francouzky za úspěchem stála dobrá střelba – pouze jedna chyba.

Byla to dnes tak trochu francouzsko-německé nadvláda. Čtvrtou příčku obsadila Marie Dorinová Habertová, pátou Maren Hammerschmidtová a šestou Vanessa Hinzová.

V celkovém pořadí nyní vede Dahlmeierová o 11 bodů před Koukalovou a o 21 bodů před Mäkäräinenovou.

Střelecké časy
1. Eva Puskarčíková 1:34,0
2. Lucie Charvátová +19,0
3. Dunja Zdoucová +20,0
18. Veronika Vítková +37,0
36. Gabriela Koukalová +54,0
Běžecké časy
1. Laura Dahlmeierová 38:23,6
2. Gabriela Koukalová +28,8
3. Justine Braisazová +30,5
20. Lucie Charvátová +1:57,6
38. Eva Puskarčíková +2:35,8
80. Veronika Vítková +4:48,0

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *