Home > Závody > SP Antholz: Rusové těsně zdolali Němce. Češi berou slušné 8. místo

SP Antholz: Rusové těsně zdolali Němce. Češi berou slušné 8. místo

Anton Šipulin

Anton Šipulin

Foto: Anton Šipulin (© biathlonrus.com)

Podruhé v sezóně se raduje z triumfu ruská mužská štafeta. Češi uzavřeli šestý díl Světového poháru v italském Antholzi 8. příčkou.

V hlavní roli Německo

První úsek se nesl ve znamení nadvlády Němců. Erik Lesser nepotřeboval ani jeden náhradní náboj a jel osamocen v čele. Nakonec předával o 7 sekund před Slovinskem a o 12,5 před domácí Itálií. Čtyřikrát musel dobíjet Tomáš Krupčík, ale vyvaroval se trestného kola a  dojel na 14. pozici.

Benedikt Doll pokračoval na druhém úseku v započaté práci Erika Lessera, dokud ovšem nepřišla střelba vestoje. Doll musel na jedno trestné kolo a přepustil vedení italskoruskému duu.  Zásluhou Lukase Hofera tak v půlce závodu mohli být nejspokojenější domácí fanoušci. Češi poskočili po solidním výkonu Michala Šlesingra na 8. příčku, ztráta na první místo už se však přehoupla přes minutu.

Šipulin vs Schempp

Exhibice Johannese Bøa, tak by se dal shrnout třetí úsek. Nor si vedl naprosto precizně na střelnici a neméně dobře na trati. Na předávku dorazil s náskokem půl minuty na druhé Rusko a třetí Německo. Jaroslav Soukup se nepředvedl vůbec špatně a udržel 8. pozici. K české ztrátě přidal zhruba 30 vteřin.

Na posledním úseku měli Norové Erlenda Bjøntegaarda. Ten musel celkem čtyřikrát dobíjet, což značně ulehčilo pozici Antona Šipulina a Simona Schemppa. Tihle dva rychlíci si to rozdávali o zlato do posledních metrů, nakonec se ukázal v trochu lepší formě Rus. Po 9 letech se tak Rusko v Antholzi raduje ze štafetového vítězství. Norsko v pohodě udrželo třetí příčku před čtvrtým Rakouskem. O Martina Fourcada oslabená Francie skončila pátá. Výborně se dnes prezentovaly štafety 6. USA a 7. Slovenska. Michal Krčmář už byl po náročném programu z posledních dnů viditelně unaven, a tak „jen“ podržel 8. místo a nenašel síly na to, aby zaútočil na štafety před sebou.

Světový pohár nyní čeká kratší pauza. Pokračování přijde 4. února v kanadském Canmore.

Pořadí na jednotlivých úsecích

První úsek: 1. Lesser (18:01,4), 2. Jakov Fak (+7,0), 3. Christian De Lorenzi  (+12,5) – 14. T. Krupčík (+43,7)

Druhý úsek: 1. Garaničev (17:42,2) , 2. Weger (+8,8), 3. Hofer (+9,4) – 7. Šlesingr (+42,1)

Třetí úsek: 1. J. Bø (17:35,5), 2. Eder (+8,9), 3. Peiffer (+28,3) – 7. Soukup (+1:04,0)

Čtvrtý úsek: 1. Schempp (17:56,2), 2. Šipulin (+3,3), 3. Otčenáš (+40,3) – 9. Krčmář (+58,6)

Výsledkový servis

Výsledky štafety mužů

Analýza závodu

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *