Home > Preview > SP Antholz: Vyhraje do třetice Johannes Bø? (startovní listiny)

SP Antholz: Vyhraje do třetice Johannes Bø? (startovní listiny)

Johannes Thingnes Bø

Druhý trimestr Světového poháru uzavřou v Antholzi závody s hromadným startem. Speciální motivaci v nich budou mít Laura Dahlmeierové nebo Johannes Thingnes Bø. Představí se dva čeští muži a zřejmě i dvě ženy.

Závod s hromadným startem žen
Neděle 21. 1. | 12:30
cze 5. Vítková, 31. Puskarčíková (náhradnice)
Startovní listina

Je jasné, že hromadný start žen v Antholzi pozná jinou vítězku než před rokem. Na startu totiž chybí Nadine Horchlerová, která v napínavém finiši zdolala Lauru Dahlmeierovou a Gabrielu Koukalovou.

Stupně vítězů tak může zopakovat jen Dahlmeierová. V prvním hromadném startu v této sezóně byla třetí, pak druhá a teď? Po druhém a prvním místě v Antholzi bude zřejmě tou největší favoritkou. Na nejvyšší stupínek může vystoupat už podvacáté.

Plány jí bude chtít překazit Darja Domračevová, která ovládla masák v Antholzi už v roce 2012. Nyní se chlubí výbornou formou, podobně jako domácí hvězda Dorothea Wiererová.

Dva dosavadní hromadné starty vyhrály Kaisa Mäkäräinenová a Justine Braisazová. Finka klidně může usilovat o další triumf, to forma Francouzky tak dobrá není. Spíš se daří její krajance Anaïs Bescondové.

Do boje o elitní příčky se bude chtít znovu zapojit Veronika Vítková. Z posledních třech závodů má dvě třetí místa a jedno sedmé. Snad ji na start doprovodí i Eva Puskarčíková, která je v pozici první náhradnice.

Závod s hromadným startem mužů
Neděle 21. 1. | 14:45
cze 22. Moravec, 23. Krčmář
Startovní listina

Hromadný start mužů má jasného favorita. Johannes Thingnes Bø bude útočit na třetí výhru v Antholzi a čtvrtou v řadě. Vítěznou sérii započal v hromadném startu v Ruhpoldingu, díky čemuž na čele pořadí disciplíny doplnil nejlepšího muže z Annecy Martina Fourcada.

Bø bude navíc obhajovat vítězství z loňska. Jaké je to vyhrát hromadný start v Antholzi ví i Martin Fourcade. Naneštěstí zůstává jeho sedm let starý triumf jediným v tomto středisku.

Naopak odborníkem na Antholz je třetí ze stíhačky Anton Šipulin. V posledních třech hromadných startem na tomto místě vystoupal na bednu.

Skvělé výkony zatím předvádějí i Arnd Peiffer a Emilien Jacquelin. Francouzský mladík si odbyde premiéru v hromadném startu, kvalifikoval se do něj na základě pátého a šestého místa.

Pojedou i dva Češi. U Ondřeje Moravce bude opět otázkou zdravotní stav, který mu neumožňoval v posledních dvou závodech 100% výkon. Větší šance na dobrý výsledek tak dávejme Michalu Krčmářovi, který by měl být po absenci ve stíhačce odpočatý.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *