Home > Závody > SP Canmore: Němky slaví první zlato sezony. Češky po stíhací jízdě sedmé

SP Canmore: Němky slaví první zlato sezony. Češky po stíhací jízdě sedmé

Laura Dahlmeierová

Loni suverénní německá štafeta si v kanadském Canmore dojela pro premiérové vítězství v této sezoně. Laura Dahlmeierová dovezla štafetu ke zlatu i přes trestné kolo na poslední položce. Druhé místo z Ruhpoldingu zopakovala norská štafeta, třetí skončily Francouzky. Česká štafeta ve složení Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková se po počátečních problémech dokázala probojovat na 7. místo.

Němky opět v čele hodnocení štafet

Německé štafetě rozjela skvěle závod Vanessa Hinzová, která předávala na druhém místě. Zhoršení mimo medailové pozice přišlo na druhém úseku Franzisky Hildebrandové. Ze čtvrtého místa vytáhla do vedení štafetu skvělým během Denise Herrmannová, která v posledním kole smazala ztrátu téměř 27 vteřin na vedoucí Itálii. Finišující Laura Dahlmeierová přijížděla na poslední položku osamocena. Střelbu jí zkomplikoval zvedající se vítr, musela dokonce na trestné kolo. Chybovaly ale i soupeřky, Dahlmeierovou tak žádná z nich ve vedení neohrozila. Němky mohly v cíli slavit nejen první štafetovou výhru v sezoně, ale i posun do čela hodnocení této disciplíny.

Laura DahlmeierováFoto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

Norky byly po prvním úseku Emilie Kalkenbergové až 15. Pak ale přišly úseky Ingrid Tandrevoldové a Tiril Eckhoffové a s nimi posun na čtvrté místo. Nezaváhala ani Marte Olsbuová Røiselandová, která skvělým během vytáhla štafetu na stříbrnou příčku.

Marte Olsbuová Røiselandová a Tiril EckhoffováFoto: Marte Olsbuová Røiselandová a Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Francouzky, vítězky poslední štafety v Ruhpoldingu, přišly o druhé místo v závěrečném kole, kdy finišující Julii Simonovou předjela právě Røiselandová. V hodnocení disciplíny ale Francouzky zůstávají druhé před Norkami.

Julia SimonováFoto: Julia Simonová (Autor: Petr Slavík)

Medaile znovu unikla Itálii. Výborně rozjela štafetu Lisa Vittozziová, vedení Itálie udržela i po druhém úseku Nicole Gontierové, která se tentokrát vyvarovala trestných kol. Dorotheu Wiererovou sice na třetím úseku předjela rychlejší Němka Herrmannová, poslední Italka Federica Sanfilippová ale vinou trestného kola štafetu neudržela ani na jedné medailové pozici, do cíle dojela čtvrtá. Ještě dál v poli poražených skončily desáté Rusky. Naopak skvělý výsledek zaznamenaly štafety Švýcarska (5.), Rakouska (6.) nebo Estonska (9.)

Lisa Vittzziová a Nicole GontierováFoto: Lisa Vittzziová a Nicole Gontierová (Autor: Petr Slavík)

Zaváhání Charvátové a pak posun

Po prvním úseku Lucie Charvátové se zdálo, že naděje na dobrý výsledek české štafety je nulová. Charvátová totiž na první střelbě potřebovala všechny 3 náhradní náboje, po druhé střelbě musela hned na 2 trestná kola. Veronika Vítková tak na druhý úsek vyrážela 17., s propastnou ztrátou přes 3 minuty na první místo. Vítková obě položky zvládla bez dobíjení, běžecky to ale opět nebylo ono, štafetě polepšila o dvě příčky.

O výrazné zlepšení se postarala Markéta Davidová. Na svém úseku sice čtyřikrát dobíjela, rychlým během ale posunula českou štafetu do první desítky, Evě Puskarčíkové tak předávala na 9. místě. Puskarčíková vleže dobíjela třikrát, stojku ale zvládla bez náhradních nábojů a navíc ve skvělém tempu. Nezaostala ani běžecky a českou štafetu dovezla do cíle na sedmém místě. Medailový výsledek jako v Oberhofu Češky nezopakovaly. Vzhledem k průběhu závodu ale může být české kvarteto nakonec spokojené.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

V pořadí disciplíny patří Češkám sedmí místo, na Itálii ztrácí 11 bodů. Na sedmém místě figurují české biatlonistky i v Poháru národů.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
17. Lucie Charvátová 2+6 2:07.4 17. +55.1 14.
8. Veronika Vítková 0+0 52.6 1. +1:05.1 14.
5. Markéta Davidová 0+4 1:55.3 8. +52.7 3.
3. Eva Puskarčíková 0+3 +36.1 6. +1:01.0 6.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Canmore: Němky slaví první zlato sezony. Češky po stíhací jízdě sedmé

  1. Puskarčíková – cituji: “českou štafetu dovezla do cíle na sedmím místě”. Tak snad na SEDMÉM.
    To si opravte. Váš pozorný čtenář

    1. Děkuji pozornému čtenáři a opravuji- vždy se snažím být pozorná a překlepy hlídám, ale při psaní článku v nočních hodinách mi pozornost trochu vypověděla službu. Hezký večer.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *