Home > Závody > SP Canmore: Větrný sprint vyhrála Olena Pidhrušná. Soukalová na 7. místě

SP Canmore: Větrný sprint vyhrála Olena Pidhrušná. Soukalová na 7. místě

Olena Pidhrušná

Olena Pidhrušná

Foto: Olena Pidhrušná (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Sprint žen v kanadském Canmore se dnes přeměnil ve větrnou loterii. Na jejím konci může být nejspokojenější Ukrajinka Olena Pidhrušná. Kvalitně ovšem zajela i 7. Gabriela Soukalová.

Štěstí se usmálo na Pidhrušnou

Nepříjemné větrné poryvy sehrály v dnešním sprintu klíčovou roli. Postupem času jich však nebylo tolik, čehož využily závodnice s vyššími startovní čísly. Tou nejšťastnější dnes byla Ukrajinka Olena Pidhrušná, jež dosáhla na druhé vítězství ve své kariéře. Jako jedna z mála závodnic totiž zastřílela čistě. Navíc zvládla skvěle závěrečný okruh, v němž zdolala rovněž bezchybnou Krystynu Guzikovou. Polka si druhou příčkou vyrovnala své maximum. Třetí pozici bere Dorothea Wiererová. Italka využila dobrých podmínek na střelnici ke své tradiční rychlopalbě a musela jen na jedno trestné kolo.

Skvělý polský den zvýraznila čtvrtá Monika Hojniszová. O suverénně největší překvapení se postarala Baiba Bendiková. Lotyška se dostala poprvé v životě na body a hned na vynikající páté místo. Spokojená musí být i po zdravotních problémech 6. Franziska Preußová.

Soukalová opět v TOP10

I 16. závod letošní sezóny zakončila Gabriela Soukalová v elitní desítce. Velkou zkoušku podstoupila už na úvodní položce, kde ve velmi obtížných podmínkách dosáhla čtyř sestřelených terčů. Na stojce už jí počasí přálo víc a přišla nula. V součtu to Soukalové stačilo na pěkné 7. místo. Zůstala tak o 103 bodů v čele Světového poháru a s náskokem 42 bodů vede i pořadí sprintu.

Velmi solidní představení má za sebou i Veronika Vítková. Po dvou chybách vleže střílela čistě vestoje a dojela si pro 15. příčku. První body v životě může slavit 34. Jessica Jislová, jež také dvakrát chybovala. Eva Puskarčíková skončila 52. a Lucii Charvátovou bohužel potkala diskvalifikace po tom, co pravděpodobně vleže použila 6 nábojů.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Hildebrandová (17:45,2), 2. Dorinová Habertová (+2,0), 3. Mäkäräinenová (+5,2) – 9. Soukalová (+13,5), 19. Vítková (+29,7), 50. J. Jislová (+1:10,4), 53. Puskarčíková (+1:15,2)

Střelecké časy:  1. Riederová (48,5), 2. Varvynecová (+3,1), 3. Prekopová (+3,4) – 26. Vítková (+13,0), 44. Puskarčíková (+19,7), 58. J. Jislová (+23,4), 64. Soukalová (+27,0)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

One thought on “SP Canmore: Větrný sprint vyhrála Olena Pidhrušná. Soukalová na 7. místě

  1. Děvčata děkujeme! Zabojovaly jste s větrem jak se dalo, smůla… Ale to si jistě vynahradíte – třeba už zítra! Lucko věřte mi že se tomu budete za čas smát, jste skvělá, rychlá, střelba přijde! Fourcade uměl taky zazmatkovat….:-)
    Jiná kapitola je pan Dostál který koktal Lucce do střelby a kdyby počítal rány, tak v tu chvíli věděl že je to špatné. A nemusel by blábolit o tom, že zrovna koukal do počítače. Jako sportovce vás obdivuji, ale jako komentátor stojíte za starou bačkoru pane Dostále. Včera jste hlásal že se jede v Kanadě stíhačka, onehdá jste tajuplně sděloval před startem národu že se vám nezdál nástřel Gábiny a tak dál. Běžte do háje! Naštěstí vám Gábina vytřela zrak! A to vaše věčné kecání do střelby … a naši eeee muži se asi eeee zase nevejdou do eeee desítky. Mluvte prosím co nejméně a už vůbec ne do střelby, neopakujte se, nebo toho nejraději nechte. Když jste nekoktal tuším v Pokljuce, tak to jsme si parádně užili! Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *