Home > Závody > SP Chanty-Mansijsk: Fantastická Soukalová! Druhým místem ve sprintu si zajistila malý glóbus a přiblížila se velkému!

SP Chanty-Mansijsk: Fantastická Soukalová! Druhým místem ve sprintu si zajistila malý glóbus a přiblížila se velkému!

Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová

Foto: Gabriela Soukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Malý křišťálový glóbus už je doma a ten velký výrazně blíž! Gabriela Soukalová dnes ve sprintu v Chanty-Mansijsku nestačila jen na Kaisu Mäkäräinenovou. Dorinová Habertová přitom skončila až 10.

Klidná Soukalová

Na Gabriele Soukalové dnes ani nebylo vidět, že jede snad nejdůležitější závod v kariéře. Na obou položkách si držela pravidelné tempo a ani jednou nechybovala! Po druhé položce ji mírně zbrzdila drobná kolize s ruskou soupeřkou, ale i tak se vedle jejího jména ukázala jednička. Soukalová vedla o 3,3 sekundy před Marte Olsbuovou a o 9,8 před Kaisou Mäkäräinenovou. Největší rivalka české reprezentantky Marie Dorinová Habertová naproti tomu vestoje jednou zamířila vedle a patřilo jí až 12. místo.

Češka sice v závěru podlehla super rychlé Mäkäräinenové, ale nechala za sebou o necelé dvě sekundy Olsbuovou. Norka poprvé v kariéře vystoupala na stupně vítězů. Dorinová Habertová si sice v závěru polepšila na 10. místo, přesto se její ztráta na Soukalovou výrazně prohloubila. Když vezmeme v úvahu odečítání dvou nejhorších výsledků, tak je rozdíl 57 bodů. To dává Gabriele Soukalové velkou šanci získat velký křišťálový glóbus již v sobotním stíhacím závodě. Tam bude mít na Francouzku k dobru víc než 40 vteřin. Naše závodnice se navíc zdá být i v lepší běžecké formě, dnes zajela dokonce druhý čas. Jednu trofej už má česká jednička ve svém držení nyní: Malý křišťálový glóbus za sprint.

Dvakrát české body

Zatímco Marii Dorinové Habertové dnešní závod příliš nevyšel, tak její krajanka Justine Braisazová přepisovala osobní maximum. Teprve 19letá biatlonistka skončila na čtvrtém místě. I přes čisté konto se Dorothea Wiererová nedostala výš než na páté místo. To šestá Franziska Preußová jednou kroužila.

Lucii Charvátové to dnes rychle střílelo, ale nevyhnula se třem chybám. Přesto bere slušné 30. místo. Kousek chyběl k bodům 42. Jessice Jislové a 45. Veronice Vítkové. Jislová asi bude spokojená, naproti tomu Vítkovou tři chyby těšit nemohly. Stejný počet nepřesností zaznamenala i Barbora Tomešová. Té však s horším během patřilo až 69. místo, což znamená nepostup do sobotní stíhačky.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Mäkäräinenová (18:20,8), 2. Soukalová (+20,0), 3. Olsbuová (+34,5) – 13. Charvátová (+48,7), 20. Vítková (+58,6), 55. J. Jislová (+1:50,2), 69. Tomešová (+2:13,2)

Střelecké časy: 1. Hauserová (50,8), 2. Charvátová (+3,0), 3. Anderssonová (+3,5) – 26. J. Jislová (+11,2), 27. Tomešová (+11,3), 32. Vítková (+12,2), 54. Soukalová (+18,3)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Konečné pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

3 thoughts on “SP Chanty-Mansijsk: Fantastická Soukalová! Druhým místem ve sprintu si zajistila malý glóbus a přiblížila se velkému!

  1. Lůca super, snad se zase přes léto zlepší o něco v přesnosti střelby a rázem ji to posune mnohem výše, protože skvěle běhá a navíc střílí rychle, což je obrovská výhoda třeba oproti Gábině, která dnes zajela fantasticky. Samozřejmě jsem potěšen výhrou Kaisy, konečně jí to letos naprosto sedlo.

    1. A jinak musím ještě doplnit obrovskou pochvalu a gratulaci Justine, protože se jí to konečně sešlo a hned je z toho fantastický výsledek. Už na MS to bylo skvělé. Pokud bude pokračovat v takovéhle práci, bude jednou obrovskou hvězdou.

  2. Gabča skvělá!! A proč? Protože Gabriela Soukalová potvrdila slova své soupeřky (Marie DorinHabert) o tom, že teď je to všechno o hlavě. Nenechala se natlačit do psychické defenzívy a dokázala se skvělě soustředit. Blahopřeji!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *