Home > Závody > SP Chanty-Mansijsk: Schempp bere 10. výhrou v kariéře. Šlesingr se posunul do TOP10

SP Chanty-Mansijsk: Schempp bere 10. výhrou v kariéře. Šlesingr se posunul do TOP10

Simon Schempp

Simon Schempp

Foto: Simon Schempp (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Stíhací závod mužů v Chanty-Mansijsku ovládl Němec Simon Schempp. Dařilo se i českým reprezentantům, nejvíce 10. Michalu Šlesingrovi.

Špatný start Eberharda

Vítěz sprintu Julian Eberhard nezačal stíhací závod příliš šťastně. Na úvodní ležce minul hned dvakrát. Na čele i tak zůstal Rakušan, byl to čistý Dominik Landertinger. Brzy se k němu připojilo ještě německé duo Erik Lesser a Simon Schempp, jenž už měl v nohách 150 metrů navíc. Michal Šlesingr se nulou přiblížil k elitní desítce.

I druhá střelba vyšla 100% Lesserovi. Čistě tentokrát střílel i Eberhard, jenž ztrácel na druhé příčce 17,6 sekundy. O kousek dál jeli Burke, Schempp, J. Bø a Landertinger. Šlesingra trochu zbrzdila jedna nepřesnost.

Johannes versus Simon

Třetí položka opět pořádně zatřepala pořadím. Pět z pěti trefili J. Bø s Schemppem, jež utvořili nové vedoucí duo. V 10 sekundovém rozestupu se na nimi pohybovala další dvojice, Landertinger s Lesserem. Čtyři chyby definitivně vyřadily ze hry o přední pozice Eberharda, naopak Šlesingra další nula dostala do přímého kontaktu s TOP10.

Johannes Bø a Simon Schempp zastříleli na poslední střelbě shodně čistě, a tak musel rozhodnout až závěrečný běžecký okruh. V něm měl mírně navrch německý reprezentant, který si tak dojel pro jubilejní 10. výhru v kariéře. Nor skončil na druhé příčce před třetím Erikem Lesserem. Další z Němců v závěru předjel čtvrtého Švýcara Benjamina Wegera. Skvělý německý závod podtrhli pátý Benedikt Doll a devátý Arnd Peiffer. Spokojeni mohou být s dnešním dnem 6. Tim Burke a 7. Fredrik Lindström. To 8. Dominik Landertinger asi čekal víc.

Velmi dobře zajel Michal Šlesingr. Zůstal jen na jedné nepřesnosti a dokázal se ze 12. výchozí pozice posunout na konec první desítky. Pochvalu si zaslouží rovněž Michal Krčmář, jenž se propracoval z 39. příčky až na 17. Slušný bodový přísun míří k 25. Ondřeji Moravcovi a k 26. Jaroslavu Soukupovi.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Slepov (28:33,9), 2. T. Bø (+3,5), 3. J. Bø (+3,6) – 9. Šlesingr (+11,2), 10. Krčmář (+12,9), 21. Moravec (+29,3), 29. Soukup (+38,7)

Střelecké časy: 1. Volkov (1:29,0), 2. Eder (+4,0), 3. Djužev (+9,0) – 33. Krčmář (+32,0), 37. Soukup (+33,0), 46. Moravec (+42,0), 49. Šlesingr (+44,0)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Konečné pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *