Home > Preview > SP Hochfilzen: Do stíhaček vyrazí jako první J. Bø a Domračevová (startovní listiny)

SP Hochfilzen: Do stíhaček vyrazí jako první J. Bø a Domračevová (startovní listiny)

Johannes Thingnes Bø

Slušný náskok budou mít na startu stíhacích závodů vítězové včerejších sprintů Johannes Thingnes Bø a Darja Domračevová. V Hochfilzenu se dnes představí i šest českých jmen.

Stíhací závod mužů
Sobota 9. 12. | 12:15
cze 26. Krčmář, 34. Moravec, 46. Šlesingr, 59. Václavík
Startovní listina

Martin Fourcade ztratil včera ve sprintu na Johannese Bøho 12 sekund. Oba přitom stříleli čistě, ale Nor se zdá být v lepší běžecké formě. Francouz však stíhací závody v Hochfilzenu umí. Vyhrál je čtyřikrát v řadě, a to přitom ani jednou nestartoval z prvního místa.

Zlepšující se výkonnost bude chtít potvrdit Simon Schempp. V aktuální sezóně čeká na první pódium, ve sprintu byl čtvrtý. I díky třetímu nejlepšímu běžeckému času. Přesto ztrácí na první místo 46,6 sekundy. Na třetího Jakova Faka je to něco má přes 10 sekund. Jenže i Slovinec byl ve sprintu velmi rychlý a navíc má excelentní střeleckou formu.

Celkem zajímavou pozici má Anton Šipulin, kterému stíhací závody obvykle jdou. Bude startovat jako devátý, se ztrátou o chlup větší než minuta. Kolem Rusa se můžou pohybovat i Arnd Peiffer, Erik Lesser, Julian Eberhard, Benjamin Weger či Henrik L’Abée-Lund.

Michal Krčmář bude jako první Čech startovat až minutu a 42 sekund po vítězi sprintu. Do elitní dvacítky, která našim v této sezóně stále uniká, to ale má méně než 10 sekund. Další Češi už ztrácí přes dvě minuty.

Stíhací závod žen
Sobota 9. 12. | 14:45
cze 19. Vítková, 41. Davidová
Startovní listina

Jen ty nejlepší vzpomínky má na stíhací závod v Hochfilzenu Darja Domračevová. Na letošním Mistrovství světa tu brala stříbro a to startovala z 27. pozice. Dnes bude mít mnohem snazší pozici, jako vítězka sprintu odstartuje o 22 sekund před Anastasií Kuzminovou.

Slovence by ale stíhačka nemusela až tolik svědčit. V posledních pěti střílela nejlíp za tři, a to bylo shodou okolností také na MS v Hochfilzenu, kde skončila 13. Lepší vyhlídky by mohla mít třetí Dorothea Wiererová. Ani Italka ale letos nestřílí úplně s jistotou.

Wiererová bude ztrácet už přes půl minuty, stejně jako Vita Semerenková. Ukrajinka bude spoléhat na perfektní střelbu, podobně jako Ingrid Tandrevoldová. Posun můžeme čekat od nejrychlejší ženy sprintu Kaisy Mäkäräinenové. Ztráta 49,5 sekundy určitě není neřešitelná.

Lehce přes minutu budou ztrácet Marte Olsbuová, Laura Dahlmeierová, Veronika Vítková a trochu víc vedoucí žena Světového poháru Justine Braisazová. Připomeňme, že Dahlmeierová v Hochfilzenu vyhrála poslední dvě stíhačky.

Vítková, která dnes slaví 29. narozeniny, ještě v této sezóně nevypadla z elitní dvacítky. Doprovázet ji bude jen Markéta Davidová, která na trať vyjede přesně dvě minuty po Domračevové. Vzhledem k dobré běžecké formě by se podruhé v kariéře mohla pokusit o zisk bodů.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *