Home > Rozhovory > Vidíte nového Johannese, řekl po výhře Bø. Ženy mluvily o těžkých podmínkách

Vidíte nového Johannese, řekl po výhře Bø. Ženy mluvily o těžkých podmínkách

Johannes Thingnes Bø

Světový pohár v Hochfilzenu otevřely sprinty. Zatímco u mužů se plánované sněžení nekonalo, tak ženám dalo pěkně zabrat. Darja Domračevová to ale zvládla na jedničku. Jen důvody ke spokojenosti měl také Johannes Thingnes Bø.

Čtyři závody, z toho dvě výhry. Johannes Thingnes Bø prožívá parádní start do sezóny. „Je to až neuvěřitelně dobré. Letos vidíte jiného Johannese. Jsem uvolněnější a také tělo funguje líp. Ale když jsem dorazil do cíle, tak jsem měl zakyselené nohy. Byl jsem rád, že jsem na nich ustál.“ (NRK)

Druhý Martin Fourcade musel uznat, že dnes, podobně jako ve vytrvalostním závodě v Östersundu, na Nora neměl. „Ani nemůžu mluvit o souboji s Johannesem. Byl dnes mnohem silnější. Střílel jsem čistě a stejně jsem neměl šanci vyhrát. Ale jsem rád, že jsem v posledním kole ukrojil nějaké sekundy.“ (IBU)

Třetí v Östersundu, druhý v Hochfilzenu. Jakov Fak je konečně zpátky na čelních pozicích. A pomáhají mu i dobré lyže. „Na pátou ránu jsem si počkal a myslím, že jsem se rozhodl dobře. Musím také pochválit servis za lyže. Snad nikdy jsme je neměli špatně připravené. Vím, že kluci odvádí vždy tu nejlepší práci.“ (sloski.si)

Zastřílel dvě nuly a přesto skončil až 26. V čem byl dnes u Michala Krčmáře problém? „Nejprve mi odskočil závěr, pak jsem špatně přebil a náboj mi vyletěl. Bylo to v mém podání naprosto katastrofální a jsem na sebe hodně naštvaný. Potom jsem snažil soustředit na bezchybnou střelbu, protože to pro mě už byla jediná cesta, jak si vytvořit slušnou pozici do stíhačky.“ (Český biatlon)

S 34. příčkou nemůže být Ondřej Moravec spokojený. Ale věří, že to bude lepší a lepší. „Potřebuji ještě hodně závodů a tréninků, které bolí, to mi přes léto kvůli mým problémům chybělo. Proto zatím ani nedokážu prodat to, čemu jsem se věnoval při střelecké přípravě. A hlava všechno nezvládne.“ (Český biatlon)


Dva a tři čtvrtě roku čekala Darja Domračevová na vítězství. Cesta k němu dnes nebyla nijak jednoduchá. „Na nástřelu bylo úplně jiné počasí. V závodě bylo proto důležité dobře zareagovat při střelbě. Jsem šťastná, že se mi to povedlo. Možná mi pomohlo, že jsem tu v létě dva měsíce trénovala.“ (IBU)

Ještě o rok dýl čekala Anastasia Kuzminová na stupně vítězů. Proto jí druhé místo udělalo velkou radost. „Byl to jeden z nejlepších závodů pro mě i pro můj tým za poslední dobu. Myslím, že sprint je disciplínou, kterou mám ráda a ve které se cítím nejjistěji.“ (IBU)

Velmi spokojená byla i třetí Dorothea Wiererová. „V minulém roce jsem se necítila ani jednou v dobré formě. Teď je to od Östersundu na lyžích velmi dobré. Dneska to bylo divné. Musela jsem i sundávat brýle, vůbec jsem neviděla na trať. Podle mě to ale bylo pro všechny stejné. Jedna chyba byla dobrým výsledkem.“

Českou jedničkou byla opět Veronika Vítková, tentokrát 19. v cíli. „S vánicí se zvedl i vítr, a přitom už jsem měla po nástřelu. Ale naštěstí jsme měly dobré informace ze střelnice, že máme reagovat na vítr a lehce to i přecvakat, což jsem udělala. Škoda jedné chyby… ale v konečném důsledku jsem byla ráda, jak ta střelba dopadla.“ (Český biatlon)

Vedle Vítkové už prošla do stíhacího závodu jen mladičká Markéta Davidová. Excelovala především 17. běžeckým časem, díky kterému nakonec skončila 41. „Běžecky to bylo dobré, na střelnici už tolik ne. Myslím, že mi přálo i hodně štěstí. Sama vím minimálně o dvou kalibrech.“ (Český biatlon)

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencní BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *