Home > Preview > SP Hochfilzen: Druhý díl otevřou sprinty mužů a žen (startovní listiny)

SP Hochfilzen: Druhý díl otevřou sprinty mužů a žen (startovní listiny)

Laura Dahlmeierová

Tradičně v pátek a oběma sprinty v jeden den startuje druhý díl Světového poháru v Hochfilzenu. Dnes už na startu uvidíme i Lauru Dahlmeierovou. Premiéru v této sezóně zažijí i Češi Adam Václavík, Veronika Zvařičová a Markéta Davidová.

Sprint mužů
Pátek 8. 12. | 11:30
cze 20. T. Krupčík, 21. Šlesingr, 31. Moravec, 81. Krčmář, 98. Václavík
Startovní listina

Prakticky celý mužský sprint by mělo provázet sněžení. Těžko říct, která startovní skupina bude mít nejlepší podmínky, ale většina favoritů sáhla po té druhé. To je i případ Martina Fourcada, který se pokusí poprvé vyhrát sprint v Hochfilzenu. Dosud byl čtyřikrát druhý.

Johannes Thingnes Bø tu vyhrál před třemi lety. Na letošním Mistrovství světa zase nestačil jen na Benedikta Dolla, který ale momentálně nemá takovou formu. U Nora je to jiné, dokonce vypadá v lepší běžecké kondici než Fourcade.

Mezi favoritu bude patřit i Tarjei Bø, který pojede v červeném trikotu po tom, co těsně porazil Fourcada ve sprintu v Östersundu. Naopak se nepředstaví Emil Hegle Svendsen, který podle norské televize NRK potřebuje dobít baterky. K dispozici by měl být pro nedělní štafetu.

Start do sezóny příliš nevyšel Simonu Schemppovi, ale Hochfilzen by mu mohl zlepšit náladu. Stal se tu mistrem světa v hromadném startu. Na první stupně vítězů v rakouském středisku bude útočit Quentin Fillon Maillet, který zatím drží překvapivou druhou příčku v celkovém pořadí. Domácí zase budou sázet na Juliana Eberharda.

A Češi na Ondřeje Moravce, který byl v Hochfilzenu už osmkrát v řadě nejlepším Čechem. Na Mistrovství světa tu byl ve sprintu pátý. Velmi dobrou 34. příčku bude obhajovat Adam Václavík, který v této sezóně poprvé nakoukne do Světového poháru.

Václavík se do závodu vydá až s číslem 98. V závěru pole bude mít ale dobrou společnost v podobě Oleho Einara Bjørndalen, Simona Desthieuxe či Erlenda Bjøntegaarda, který konečně dostává šanci v norském týmu. A mohl by být jedním z černých koní.

Sprint žen
Pátek 8. 12. | 14:15
cze 3. Jislová, 22. Puskarčíková, 35. Vítková, 57. Zvařičová, 70. Davidová, 94. Charvátová
Startovní listina

I na sprint žen je hlášeno sněžení. Ani to zřejmě nebude vadit momentálně nejrychlejší běžkyni Světového poháru Denise Herrmannové, aby zaútočila na svůj třetí triumf v kariéře. Už jí ale bude konkurovat Laura Dahlmeierová, která se vrací po nemoci. Z posledních pěti závodů v Hochfilzenu čtyřikrát zvítězila.

Ve žlutém pojede Justine Braisazová, která drží sérii sedmi čistých položek. Pokud by přidala další dvě, tak se může ucházet o premiérové vítězství. To už dvakrát zažila Synnøve Solemdalová a shodou okolností právě v Hochfilzenu. Vzhledem k dobré formě by i ona měla patřit k favoritkám.

Výborná forma zdobí na začátku sezóny i Juliji Džimovou či Marte Olsbuovou. Naopak na první pódium čeká Kaisa Mäkäräinenová. Dočkat by se mohla právě v Hochfilzenu, kde už se jí to v minulosti osmkrát povedlo.

Zvědaví můžeme být na Veroniku Vítkovou. Zimu odstartovala velmi dobře, a tak by mohla pokračovat a třeba navázat na druhé místo ze sprintu z roku 2013. Vedle Vítkové se postaví na start neobvykle dalších pět českých reprezentantek.

Velkou událostí bude návrat Veroniky Zvařičové, která dnes shodou okolností slaví 29. narozeniny. Ve Světovém poháru startovala naposledy před pěti lety. Markétu Davidovou zase čeká teprve čtvrtý individuální start mezi elitou.

Dosud nevýrazná Lucie Charvátová bude chtít oživit vzpomínky na dva roky staré druhé místo. Startovat bude mezi posledními, podobně jako Vanessa Hinzová, Célia Aymonierová nebo Paulína Fialková. Slovenka celý sprint s číslem 104 uzavře. To slibuje zajímavou podívanou až do samotného konce.


I pro Světový pohár v Hochfilzenu pokračuje tipovací hra Fantasy Biathlon. Vašim úkolem je poskládat tým 15 biatlonistů, kteří podle vás v rakouském středisku získají nejvíc bodů. Nejlepší tipér se může těšit na odměnu v minimální výši 37 €.

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *