Home > Závody > SP Hochfilzen: M. Fourcade se vrátil na vítěznou vlnu. Moravec poskočil o 29 míst

SP Hochfilzen: M. Fourcade se vrátil na vítěznou vlnu. Moravec poskočil o 29 míst

Martin Fourcade

Tohle je starý dobrý Martin Fourcade. Francouzský biatlonista ovládl stíhací závod Světového poháru v Hochfilzenu před Arndem Peifferem a Vetlem Christiansenem. Body berou 24. Michal Krčmář a 28. Ondřej Moravec, který přitom startoval s číslem 57.

Fourcade je (zřejmě) zpět

Nezdary z Pokljuky jsou zapomenuty. Po druhém místě ve sprintu v Hochfilzenu předvedl Martin Fourcade další profesorský výkon ve stíhacím závodě. Nenechal se strhnout rychlejší střelbou některých soupeřů, uhlídal všechny své rány a došel si pro své 2. letošní a celkově 72. vítězství ve Světovém poháru.

Johannes Thingnes Bø byl sice i dnes o dost rychlejší na trati, ale k 12,5 km si musel dát navíc 6 trestných kol. Kvůli tomu se propadl na 9. místo. V čele Světového poháru však i tak zůstal, na nyní druhého Fourcada má k dobru 57 bodů.

Poprvé v sezóně se probojoval na stupně vítězů Němec Arnd Peiffer. V závěrečných metrech urval na svou stranu souboj o druhé místo s Vetlem Christiansenem. Pro 26letého Nora je třetí příčka i tak nejlepším výsledkem v kariéře.

Pódium stíhacího závodu mužůFoto: Pódium stíhacího závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

S větším odstupem dojel čtvrtý domácí rychlík Julian Eberhard, za jeho zády pak finišovali pátý Lukas Hofer, šestý Benjamin Weger a sedmý Alexandr Loginov. Druhým Němcem v elitní desítce byl osmý Simon Schempp.

Na životní úspěch dosáhl Francouz v belgických barvách Florent Claude. Díky čisté střelbě obsadil desáté místo. Nejlepší závod v kariéře prožil i 15. Švýcar Jeremy Finello.

Moravec skokanem dne

I v pátém letošním závodě byl nejlepším Čechem Michal Krčmář. S konečným 24. místem ale asi nebude úplně spokojen po tom, co na třech střelbách zapsal jednu chybu a navíc, jak už je zvykem, strávil na střelnici hodně času.

Mnohem spokojenější může být Ondřej Moravec, který až na závěrečné položce přišel o čisté konto. S jedním trestným kolem nakonec obsadil 28. místa. Do závodu přitom šel s číslem 57. V redukovaném pořadí časů bez ztrát ze sprintu patří Moravcovi 15. pozice. Michala Šlesingra se rozhodli trenéři pošetřit před štafetou.

Nejlepším Čechem v celkovém hodnocení zůstává 14. Krčmář. Moravcovi aktuálně náleží 27. příčka.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
24. Michal Krčmář 1+0+1+1 2:02,0 50. +41,3 25.
27. Ondřej Moravec 0+0+0+1 1:46,0 16. +x,x 31.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Hochfilzen: M. Fourcade se vrátil na vítěznou vlnu. Moravec poskočil o 29 míst

  1. Škoda, že Kubovi Štvrteckému utekl postup do stíhačky o jediné místo. Bylo by určitě zajímavé, jak by si mladíček počínal mezi elitou. No snad někdy příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *