Home > Závody > SP Hochfilzen: Mäkäräinenová ovládla i druhou stíhačku, zlepšila se 14. Vítková

SP Hochfilzen: Mäkäräinenová ovládla i druhou stíhačku, zlepšila se 14. Vítková

Kaisa Mäkäräinenová a Paulína Fialková

Kaisa Mäkäräinenová navázala na dva triumfy z Pokljuky a ovládla stíhací závod v Hochfilzenu. Nejlepší výkon v sezóně předvedla 14. Veronika Vítková.

Dominátorky sezóny potvrdily své postavení

Druhý ženský stíhací závod sezóny má shodné stupně vítězů jako ten první v Pokljuce. Průběh závodu se ale znatelně lišil. Vítězná Kaisa Mäkäräinenová závod ovládla i přes tři nesestřelené terče. Naproti tomu v Pokljuce první čtyři závodnice neudělaly ani jednu chybu.

Na druhé místo se posunula Slovenka Paulína Fialková, která v závěrečném finiši dokázala porazit vedoucí ženu Světového poháru Wiererovou.

Dorothea Wiererová na sebe v této sezóně prozatím poutala pozornost především svou extrémně rychlou střelbou. Dnes však již první položka byla výrazně pomalejší (30 vteřin), navíc dvakrát minula terč a propadla se pořadím na sedmé místo. I přes další dva omyly se však nakonec dokázala počtvrté v řadě dostat na stupně vítězů a dojela třetí.

Pódium stíhacího závodu ženFoto: Pódium stíhacího závodu žen (Autor: Petr Slavík)

Vítková si dojela pro sezónní maximum

Jako jediná Češka startovala dnes Veronika Vítková do závodu z 25. pozice. Předvedla velmi dobrý výkon na střelnici, když se mýlila pouze při první zastávce a poté již absolvovala střelecky čistý závod. To jí zajistilo posun o 11 míst a poprvé v sezóně se tak probojovala mezi elitní patnáctku.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
14. Veronika Vítková 1+0+0+0 2:02,0 30. +58,0 27.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Kaisa Mäkäräinenová a Paulína Fialková (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Hochfilzen: Mäkäräinenová ovládla i druhou stíhačku, zlepšila se 14. Vítková

  1. Další krásný souboj Kaisy a Doroty, i když tentokrát zasáhla Paulina Fialková. Vypadá to, že je letos ve formě, kdy bude porážet Kuzminovou. Ale právě takové závody, kdy je to drama až do finiše pro mě dělají biatlon superzajímavým.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *