Home > Závody > SP Hochfilzen: Těsný závěr přinesl výhru Itálie. Češky vinou horší střelby šesté

SP Hochfilzen: Těsný závěr přinesl výhru Itálie. Češky vinou horší střelby šesté

Dorothea Wiererová

Dorothea Wiererová

Foto: Dorothea Wiererová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Ještě po polovině závodu česká štafeta zásluhou Evy Puskarčíkové a Gabriely Soukalové vedla, pak ale přišly střelecké chyby Lucie Charvátové a Veroniky Vítkové a s tím spojený propad na 6. místo. Výhru v Hochfilzenu slaví Italky.

První Puskarčíková

Závod z českého pohledu nemohl začít lépe. Eva Puskarčíková jako obvykle svižně střílela. Na obou položkách sice přišlo jedno zaváhání, to ale Eva hravě smazala v běhu. Výborným výkonem v posledním okruhu dostala českou štafetu dokonce do čela! Náskok byl však minimální, těsně za námi se držely Ukrajina, Francie či trochu překvapivě Slovensko. Start se vůbec nepovedl 13. Norsku.

I Soukalová nejlepší

Gabriela Soukalová na druhém úseku, to je jistota. Česká reprezentantka snad jen trochu zaváhala vestoje, kde musela dvakrát použít náhradní náboje. I tak udržela těsné vedení před Italkou Karin Oberhoferovou. V kontaktu bylo díky dobře jedoucí Krystyně Guzikové i Polsko. Favorizované Německo předávalo až jako 9., což ale ještě nebylo nic proti na trestném kole kroužícím štafetách Ruska a Norska. Nikulinová a Birkelandová své role nezvládly.

Skvělá Hinzová

Těžká úloha čekala na třetím úseku Lucii Charvátovou. Svou velkou premiéru ve štafetě však začala fantasticky. Ležku zvládla rychle s jedním dobitím a jela s náskokem zhruba 10 vteřin před překvapivě druhým Švédskem. Na třetí příčku už se zásluhou Vanessy Hinzové vyšvihlo Německo. Tím posun favoritek nekončil. Na předávce už byla Hinzová první 10 vteřin před Francií a Ukrajinou. Charvátová bohužel nedokázala odvrátit jedno trestné kolo a předávala na 7. místě. Ztráta však ještě nepřekročila přijatelnou půlminutu.

Wiererová vs Preußová

Nejlepší pozici měla na posledním úseku Němka Franziska Preußová. Po závěrečné stojce se k ní však dotáhla rychlejší Italka Wiererová. Tyto dvě závodnice spolu bojovaly až do samotné cílové pásky, kterou projela o 0,2 sekundy dříve lyže Italky. Velmi čekávaná výhra Německa tak nepřišla. Zato třetí místo, na kterém ukrajinskou štafetu dovezla Olena Pidhrušná, určitě nepřekvapilo.

Mocný finiš Vítkové

Zase ta ležka. Veronika Vítková musela při první střelbě využít všechny náhradní náboje. Jednu chybu si neodpustila ani vestoje, což byla škoda. Jak se později ukázalo, tak by bez tohoto zaváhání výborný běh Vítkové stačil na čtvrté místo. Nakonec končí české kvarteto na příčce šesté. Střelecký bilance 1+12 není ke chlubení. V běhu však na naše reprezentantky žádný tým nestačil a to je velké pozitivum směrem k dalším závodům.

Silné Polsko, překvapivé Bělorusko

Ruskou mizérii neprotrhla ani dnešní 9. místo ve štafetě. Jen o příčku výše jsme nalezli Norsko. Na čelních pozicích tak byl prostor pro jiné týmy. Třeba pro čtvrté Polsko, které ukázalo velkou vyrovnanost všech čtyř biatlonistek. Pátá Francie neurazila ani nijak zvlášť nepotěšila své fanoušky. Pozoruhodné je 7. místo Běloruska. U Skardinové jsme na dobré výkony zvyklí, ale i další mladé závodnice ukázaly obrovský potenciál.

Pořadí na jednotlivých úsecích

První úsek: 1. Puskarčíková (16:14,6), 2. Džimová (+1,4), 3. Braisazová (+2,6)

Druhý úsek: 1. Guziková (16:10,4), 2. Oberhoferová (+3,9), 3. Brorssonová (+6,4) – 4. Soukalová (+7,1)

Třetí úsek: 1. Solemdalová (16:05,7), 2. Hinzová (+12,1), 3. Jurlovová (+23,6) – 11. Charvátová (+1:01,1)

Čtvrtý úsek: 1. Wiererová (15:58,9), 2. Crawfordová (+7,3), 3. Podčufarovová (+7,9) – 8. Vítková (+24,6)

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Česká republika (56:22,1), 2. Itálie (+8,1), 3. Norsko (+9,3)

Střelecké časy: 1. Bělorusko (4:31,0), 2. Francie (+24,0), 3. Slovensko (+25,0) – 13. Česká republika (+53,0)

Výsledkový servis

Výsledky štafety

Analýza závodu

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *