Home > Závody > SP Hochfilzen: Skvělý Šipulin zařídil triumf Rusů. Češi vyhořeli

SP Hochfilzen: Skvělý Šipulin zařídil triumf Rusů. Češi vyhořeli

Anton Šipulin

Anton Šipulin

Foto: Anton Šipulin (© biathlonrus.com)

Obhajoba loňské výhry se Rusům v Hochfilzenu povedla. Anton Šipulin v dramatické koncovce přespurtoval Emila Hegleho Svendsena. Tragická střelba Michala Krčmáře odsunula český tým až na 16. místo.

Lotyšská chvilka slávy

Hned od začátku se na čele balíku držel Michal Krčmář. Mladý český reprezentant ovšem zcela vyhořel na úvodní střelbě. Dvě trestná kola znamenala konec nadějí české štafety na slušné umístění. Krčmář předával až na 24. místě. Naopak naprosto skvěle si na střelnici vedli Lotyš Andrejs Rastorgujevs a Švéd Torstein Stenersen. Po prvním úseku tak trochu překvapivě vedlo Lotyšsko před Švédskem. Dobře rozeběhli závod i Slovinec Fak či Rus Volkov. Norové, Němci či Rakušani začínali ze zadních pozic.

Norsko a Rusko

Druhý úsek vykrystalizoval na čele oddělené duo. Rychlý Johannes potřeboval pouze dva náhradní náboje vestoje, jeho parťák ve vedení Jevgenij Garaničev dokonce žádný. Stále vysoko figurovalo Švédsko. Ted Armgren předával na výborné třetí příčce. Nadále se moc nedařilo Němcům a také českému týmu. Michal Šlesingr zakončil svůj úsek na 21. pozici.

Náskok Norů

Na skvělý výkon svého bratra navázal na třetím úseku Tarjei . Jen s jedním dobíjením vyjel dokonce půlminutový náskok na Dmitrije Malyška. Lídr Švédů Fredrik Lindström dál držel velmi překvapivou třetí příčku. Malý posun zaznamenal díky Jaroslavu Soukupovi 17. český tým.

Fantastický Šipulin

Tohle je ten starý dobrý Anton Šipulin. Ruský závodník střílel naprosto stejně jako jeho norský soupeř Emil Hegle Svendsen, ale na trati postupně mazal 30vteřinový rozdíl z předešlého dění. Po druhé střelbě ztrácel na Nora už jen 10 sekund, se kterými si v závěrečných metrech po mohutném nástupu poradil. Rusko nakonec Norsko zdolalo o tři vteřiny. Na třetí pozici posunul Francii Martin Fourcade.

Dobrý závod Kanaďanů a Švédů

Vzhledem k okolnostem mohli být spokojení i Dominik Landertinger a Simon Schempp. Oba své týmy, tedy Rakousko a Německo, posunuli dopředu. Konkrétně na čtvrté a páté místo. Radost určitě panuje i u 6. Kanady a 7. Švédska. Zklamané asi nebudou ani 8. Spojené státy americké. To už se nedá říct o české štafetě. Ondřej Moravec ji přivezl až na 16. místě za Bulharskem či Kazachstánem.

Pořadí na jednotlivých úsecích

První úsek: 1. Rastorgujevs (17:46,6), 2. Stenersen (+3,7), 3. Fak (+4,7) – 24. Krčmář (+1:44,4)

Druhý úsek: 1. J. Bø (17:31,4), 2. Garaničev (+19,3), 3. Hofer (+24,8) – 11. Šlesingr (+1:08,7)

Třetí úsek: 1. T. Bø (17:54,3), 2. Eder (+9,2), 3. S. Gow (+9,7) – 17. Soukup (+1:15,6)

Čtvrtý úsek: 1. Šipulin (17:30,3), 2. Schempp (+26,0), 3. Svendsen (+33,9) – 16. Moravec (+1:37,4)

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Německo (1:03:47,4), 2. Rakousko (+3,5), 3. Norsko (+9,8) – 12. Česká republika (+2:11,6)

Střelecké časy: 1. Rusko (3:59,0), 2. Norsko (+5,0), 3. Francie (+29,0) – 22. Česká republika (+2:13,0)

Výsledkový servis

Výsledky štafety

Analýza závodu

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *