Home > Preview > SP Le Grand-Bornand: J. Bø se chce vrátit na vítěznou vlnu, Eckhoffová na ní zůstat (preview)

SP Le Grand-Bornand: J. Bø se chce vrátit na vítěznou vlnu, Eckhoffová na ní zůstat (preview)

Benedikt Doll a Tiril Eckhoffová mají nejvýhodnější pozice pro stíhací závody Světového poháru ve francouzském Le Grand-Bornand. Dobré šance má i česká šestice v čele s Markétou Davidovou, třetí ženou sprintu.

13:00 – stíhací závod mužů

První letošní stíhačku ovládl Johannes Thingnes Bø a favoritem je i nyní, i když startuje ze čtvrtého místa. Ztrátu 15 sekund na Benedikta Dolla by ale měl brzy umazat, ve sprintu byl suverénně nejrychlejší.

Rychlý je ovšem i Doll, který ve čtvrtek slavil druhé vítězství v kariéře. O 9 sekund za ním vyrazí Tarjei Bø, v této sezóně nejhůř šestý. Mezi norskými bratry odstartuje největší domácí naděje Quentin Fillon Maillet.

Ve sprintu se střelecky dařilo i Erlendu Bjøntegaardovi a Johannesi Dalemu, který se může pokusit vylepšit své životní šesté místo. Simon Desthieux bude mazat ztrátu 36 sekund, Martin Fourcade dokonce 46 sekund. První stíhačka sezóny vyšla rychlému Émilienovi Jacquelinovi, který se posunul z 18. místa až na 3. Nyní startuje s 20 a ztrátou minuty a 6 sekund.

O pár sekund před ním startují Jakub Štvrtecký a Michal Krčmář. První jmenovaný bude v den svých 21. narozenin usilovat o další vylepšení maxima, kterým je nyní 16. příčka. V případě dalších bodů si pravděpodobně zajistí premiérovou účast v hromadném startu.

Startovní listina stíhacího závodu mužů

15:00 – stíhací závod žen

V Hochfilzenu vyhrála stíhačku z osmého místa, nyní do ní vyjede z první příčky. Tiril Eckhoffová zažívá skvělou formu, když skvělý běh dokáže podpořit i kvalitní střelbou. Poprvé v kariéře vyhrála dva závody v řadě, teď může vítěznou sérii ještě natáhnout.

Na druhou Justine Braisazovou bude mít k dobru jen 6 sekund, na třetí Markétu Davidovou už ale 20 sekund. Braisazová se v Hochfilzenu posunula z 25. příčky až na 4., nyní se navíc bude moct spolehnout na velkou podporu fanoušků.

Davidová bude chtít ukázat, že umí jezdit i stíhací závody. Zatím byla v této disciplíně nejlépe 12. Za jejími zády vystartují rychlá Ruska Světlana Mironovová a Denise Herrmannová, se kterými by i minimálně v úvodu mohla pomoct.

Půlminutovou ztrátu bude mít Ingrid Tandrevoldová, tři čtvrtě ztrácí další domácí naděje Julia Simonová a Slovenka Paulína Fialková. Horší pozici má ve sprintu až 22. Dorothea Wiererová, která bude ztrácet minutu a 20 sekund. Navíc se zmenšuje její náskok v čele Světového poháru, druhá Tandrevoldová je zpět jen o osm bodů.

Před Wiererovou vyjede do závodu Lucie Charvátová. Pokud opět přidá nějaké body do hodnocení Světového poháru, tak si po čtyřech letech zajede hromadný start.

Startovní listina stíhacího závodu žen

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *