Home > Doporučujeme > Davidová o bronzu: Déšť nebyl problém, ale do zítra musíme pořádně vyždímat oblečení

Davidová o bronzu: Déšť nebyl problém, ale do zítra musíme pořádně vyždímat oblečení

Třetí sprint sezóny ve francouzském upršeném Le Grand-Bornand ovládla Tiril Eckhoffová. Druhou příčku obsadila domácí Justine Braisazová. O radost českých fanoušků se postarala Markéta Davidová, která si s bezchybnou střelbou dojela pro bronz.

Eckhoffová opět první

,,Myslím, že mi trať tady svědčí. Navíc servisman mi dnes skvěle namazal lyže, takže mu patří velké díky,“ komentovala závod vítězka Tiril Eckhoffová. Norka trať ovládla nejrychlejším během, takže ani jedna rána mimo terč její umístění neohrozila. ,,Co se týče běhu, byl to možná jeden z mých nejlepších závodů. Samozřejmě, že čistý čtyřpoložkový závod v Hochfilzenu mi dodal trochu sebevědomí,“ hodnotila. Devětadvacetiletá biatlonistka se aktuálně nachází na páté příčce v celkovém hodnocení a i navzdory dvěma vítězstvím v posledních dvou individuálních závodech, nad ziskem velkého křišťálového glóbu nepřemýšlí. ,,Budu se soustředit na každý jednotlivý závod a uvidíme, jak se bude dařit,“ uzavírá.

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Justine Braisazové se letos ve sprintech zatím nedařilo. V Östersundu jí patřilo se šesti chybami až 83. místo a ani 25. příčka v Hochfilzenu pro ni nebyla uspokojivá. Dnes však dokázala sestřelit všechny terče a brala stříbro. ,,To je biatlon. Sprint je velmi rychlý závod. V předchozích sprintech jsem byla nervózní, protože jsem přemýšlela o tom, abych dělala všechno rychleji. Od té doby, co jsme ve Francii, se cítím více uvolněně. Jsem za dnešní závod šťastná,“ sdělila své pocity. Okomentovala také, jak se jí závodilo v domácím prostředí. ,,Před závodem jsem diváckou kulisu nevnímala, soustředila jsem se na sebe. Ale bylo mi potěšením před fanoušky závodit. Kolem tratě byla skvělá atmosféra, fanoušci byli vřelí, za to jim děkuju,“ řekla biatlonistka z Francie.

Česká radost v podobě bronzu

Druhý bronz z letošní sezóně vybojovala Markéta Davidová. ,,Déšť nebyl problém, ale do zítra musíme všechno oblečení pořádně vyždímat. Myslím, že to bude obtížné pro všechny. Závod jen nebyl tak pohodlný, jako kdyby nepršelo,“ komentovala s úsměvem rozmar dnešního počasí. Česká závodnice navíc už podruhé v sezóně na střelnici mířila přesně, a tak nemusela ani na jedno trestné kolo. ,,Myslím, že je to zkušenostmi,“ sdělila. S biatlonem se navíc snaží skloubit i studium magisterského programu na vysoké škole. ,,Někdy je to opravdu těžké, ale škola mě moc baví. Jsem ráda, že můžu studovat to, co miluju a doufám, že až ukončím sportovní kariéru, budu se věnovat práci v oboru,“ uzavřela.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Zdroj: IBU
Hlavní foto: Pódium sprintu žen (Autor: Jaroslav Svoboda)

One thought on “Davidová o bronzu: Déšť nebyl problém, ale do zítra musíme pořádně vyždímat oblečení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *