Home > Závody > SP Nové Město: Eckhoffová vítězí už posedmé v sezóně, Davidová 20.

SP Nové Město: Eckhoffová vítězí už posedmé v sezóně, Davidová 20.

Závěrečný hromadný start v Novém Městě na Moravě jasně ovládla Norka Tiril Eckhoffová, která patřila k nejpřesnějším biatlonistkám. Jediná česká účastnice závodu Markéta Davidová dojela 20.

Eckhoffová se přiblížila Wiererové

Tiril Eckhoffová ještě nevzdává souboj o velký křišťálový glóbus. V dnešním hromadném startu odstřílela tři položky za nula, mýlila se až na závěrečné stojce. Jedno trestné kolo ji ovšem o sedmou výhru v sezóně nepřipravilo.

Na stupních vítězů se dnes sešly tři nejpřesnější biatlonisty. Druhá dojela se ztrátou 25 sekund Hanna Öbergová, další 7 sekund ztrácela Franziska Preußová.

V bitvě o čtvrté místo porazila Justine Braisazová vedoucí ženu Světového poháru Dorotheu Wiererovou. Italka je stále v čele, ale nyní druhá Eckhoffová za ní zaostávala o 69 bodů a po odpočtu dvou nejhorších výsledků o 34 bodů.

Davidovou nepodržely lyže

Polka Monika Hojniszová-Staręgová šestou příčkou potvrdila, že se jí v Novém Městě daří. Poprvé od Oberhofu se do elitní desítky dostala Finka Kaisa Mäkäräinenová, dnes sedmá.

Druhý nejlepší výsledek v kariéře si zajely osmá Kanaďanka Emma Lunderová a desátá Ruska Larisa Kuklinová. Mezi ně se vklínila Valj Semerenková z Ukrajiny.

Markéta Davidová se dnes nemohla spolehnout na dobrý materiál a mázu, což se projevilo i na střelbě. Ke dvěma nulám z ležky přidala vestoje čtyři chyby a dojela 20.

Výsledkový servis

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Nové Město: Eckhoffová vítězí už posedmé v sezóně, Davidová 20.

  1. Zlí jazykové (dokonce i z mého okolí) vykřikují, že by si od těchhle servisáků, co se na biatlon.cz navzájem poplácávají po ramenou, nenechali ani namazat máslo na chleba, Tak nevím…

    1. Vždy je jednodušší mluvit a mluvit, než sportovat na světové úrovni. Nikdo nesmí sportovce soudit kvůli jejich běhu, dokud nebude vědět, že není tak jednoduché běhat megarychle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *