Home > Závody > SP Nové Město: Sprint vyhrál bezkonkurenční J.Bø. Krčmář uzavírá Top 20

SP Nové Město: Sprint vyhrál bezkonkurenční J.Bø. Krčmář uzavírá Top 20

Johannes Thingnes Bø

Jeden muž proti zbytku startovního pole. Tak by se dal označit první závod v Novém Městě na Moravě.  Vedoucí muž celkového hodnocení Johannes Thingnes Bø potvrdil roli favorita a dnešní sprint na 10 kilometrů s přehledem vyhrál. Českým reprezentantům se střelecky příliš nevedlo. Nejlepší z nich, Michal Krčmář, skončil dvacátý.

Bø je stále lepší a lepší, Fourcade opět v poli poražených

Od začátku závodu bylo jasné, kdo je hlavním adeptem na vítězství. Od prvního mezičasu nenechal Johannes Thingnes Bø nic náhodě a rozjel závod opět nejrychleji ze všech. Navíc se ani jednou nemýlil na střelnici a do cíle dojel s obrovským náskokem. Svým soupeřům tak nedal šanci bojovat o vyšší než druhé místo.

To jeho největší rival, Francouz Martin Fourcade, zažil v dnešním závodě obrovské zklamání. Za Norem běžecky zaostával o pár vteřin, o šanci ho porazit úplně přišel na střelnici, kde celkem nechal hned 4 nesestřelené terče. Fourcade nakonec dojel na nebodované 43. příčce, jde tak o jeho nejhorší závod v sezoně.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Muže ve žlutém doplnili další Noři, třetím místem překvapil Švéd Ponsiluoma

Závodníkem, který se v dnešním závodě Bøovi přiblížil nejvíce, byl Alexandr Loginov. Ruský reprezentant si dojel pro druhé místo a do sobotní stíhačky nastoupí se ztrátou 21 vteřin. Obrovským překvapením v cíli bylo třetí místo, které obsadil ne tak známý Švéd Martin Ponsiluoma. Ten byl před závodem v celkovém hodnocení až 41. Do stíhacího závodu nastoupí se ztrátou 54 vteřin.

Už více než minutovou ztrátu mají další závodníci. Jako čtvrtý dojel bezchybně střílející Benjamin Weger, který zatím výsledkově prožívá velmi dobrou sezonu. Za ním se seřadili Simon Destieux a Julian Eberhard, oba se na střelnici mýlili jednou. Antonin Guigonnat, třetí muž celkového hodnocení, dojel s jedním trestným kolem sedmý.

S průběhem závodu mohou být spokojení především norští trenéři. Kromě jasného vítěze se sprint podařil i dalším reprezentantům. Tarjei Bø, Henrik L’Abée-Lund a Erlend Bjøntegaard se postupně seřadili na 8., 9. a 10. místě. Blýskl i nováček norského týmu, Johannes Dale, který ve svém prvním závodě ve Světovém poháru dojel 15.

Češi nestříleli čistě, do stíhačky postupují tři včetně benjamínka Štvrteckého

V domácím prostředí, kde fandilo neuvěřitelných 22 tisíc fanoušků, doufali v co nejlepší výsledky i čeští reprezentanti. Už první položku ale jednou chybou pokazili dva z nich, Michal Krčmář a Ondřej Moravec. Ve výsledkové listině se tak nejlépe umístil dvacátý Krčmář, Moravec si dojel pro 23. místo. K jejich střelbě se pro Českou televizi vyjádřil sportovní ředitel Ondřej Rybář. „Nedat první ránu je u tak ostřílených závodníků, jako jsou Michal a Ondřej, trochu zklamání. Ale ty pozice na sobotní stíhačku nejsou špatné. Mohl by to být zajímavý závod,“ věří Rybář.

Jakub ŠtvrteckýFoto: Jakub Štvrtecký (Autor: Petr Slavík)

Do stíhačky postupuje i devatenáctiletý Jakub Štvrtecký. Zatímco v Hochfilzenu mu tento závod o jedno místo unikl, v sobotu odstartuje 48. To poslední český závodník, Adam Václavík, opět střelecky propadl. 5 trestných kol mu stačilo jen na 86. místo a v sobotní stíhačce ho neuvidíme. Další čeští biatlonisté, Tomáš Krupčík a Michal Šlesingr, vinou nemoci a zranění do dnešního závodu nenastoupili.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
20. Michal Krčmář 1+0 1:05,0 88. +58,5 16.
23. Ondřej Moravec 1+0 54,0 31. +1:10,3 25.
48. Jakub Štvrtecký 0+2 1:16,0 104. +1:11,1 26.
86. Adam Václavík 2+3 1:16,0 104. +1:28,9 41.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “SP Nové Město: Sprint vyhrál bezkonkurenční J.Bø. Krčmář uzavírá Top 20

    1. To je prostě sport…někdy se daří, jindy zase ne. Teď to můžeme vidět třeba i u takového suveréna jako je Martin Fourcade.

    2. Ano. Měřítko úspěšnosti je relativní 🙂 a Vy si kladete otázku, co se bude za úspěch považovat někdy příště 🙁

  1. Proč řešit nějaká TOP umístění? Vždy stačí mít radost z toho, že se čerstvě dvacetiletý Jakub Štvrtecký úspěšně chytá mezi dospělými. No a Johannes je prostě o třídu výš než zbytek pole, ale někdo takový je vždycky. Fajn závody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *