Home > Závody > SP Nové Město: Zlatá tečka! Gabriela Koukalová ovládla hromadný start

SP Nové Město: Zlatá tečka! Gabriela Koukalová ovládla hromadný start

Gabriela Koukalová

Ani třetí díl Světového poháru nezůstal bez českého medailového úspěchu. V Novém Městě na Moravě se o to postala Gabriela Koukalová svým vítězstvím v závodě s hromadným startem.

Běžecký přídavek na úvod

Dnešní hromadný start měl specifický úvod. Biatlonistkám byl zkrácen jejich okruh z 2,5 na 2 kilometry, takže před úvodní střelbou absolvovaly rovnou 4 kilometry. A neobvyklý byl i start do závodu v podání závodnice s číslem jedna. Laura Dahlmeierová musela na dvě trestná kola a vypadalo to, že z Nového Městě odjede bez medaile. Podobně špatný start měla i Veronika Vítková, naopak Gabrielu Koukalovou a Evu Puskarčíkovou katapultovaly nuly do čelní skupinky.

Po druhé ležce zůstala na čele bezchybná pětičlenná grupa vedená Lisou Hauserovou. Koukalová sice jednou chybovala, ale i díky kvalitním běžkyním okolo se před třetí střelbou takřka docvakla zpět.

Koukalová rozjásala tribuny

Po třetí položce už to bylo jméno Gabriely Koukalové, které svítilo na světelné tabuli vedle čísla jedna. Češka si držela mírný náskok na duo Wiererová a Mäkäräinenová, další byly trochu zpět. Ze zádu už se ale díky zlepšené střelbě začaly blížit Laura Dahlmeierová či Kaisa Mäkäräinenová.

Koukalová poslední položku zvládla čistě a mířila za medailí. Dvě sekundy za ní vjížděla do závěrečného okruhu Dorothea Wierová, ale ta začala ihned ztrácet. Naopak se čím dál tím více přibližovala Laura Dahlmeierová. Italka jí odolat nedokázala, česká jednička k radosti vyprodané Vysočina Areny ano!

Gabriela Koukalová si tak připsala druhou výhru v sezóně, čímž se posunula na třetí příčku celkového hodnocení. Dnešní triumf byl pro Koukalovou 14. v její kariéře.

Úspěch Němek

Nové Město na Moravě musí milovat Vanessa Hinzová. Před dvěma lety si zde čtvrtým místem vylepšila osobní maximum a dnes ho vyrovnala. Dařilo se i páté Marte Olsbuové a šesté Franzisce Preußové. Němky tak měly na malém pódiu hned trojí zastoupení. Bez medaile z Česka odjedou dnes 7. Marie Dorinová Habertová a 8. Kaisa Mäkäräinenová.

Veronika Vítková a Eva Puskarčíková zastřílely shodně za tři a velmi podobně si vedly i na trati. Vítková nakonec v souboji o 16. příčku pokořila Puskarčíkovou o dvě sekundy.

Střelecké časy
1. Lisa Hauserová 1:35,0
2. Marte Olsubová +6,0
3. Fanny Birkelandová +7,0
6. Eva Puskarčíková +13,0
6. Veronika Vítková +23,0
20. Gabriela Koukalová +35,0
Běžecké časy
1. Laura Dahlmeierová 29:52,4
2. Kaisa Mäkäräinenová +17,9
3. Tiril Eckhoffová +20,9
5. Gabriela Koukalová +32,1
16. Eva Puskarčíková +1:10,2
18. Veronika Vítková +1:17,5

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *