Home > Závody > SP Nové Město: Martin Fourcade završil vítězný hattrick, Moravec finišoval čtvrtý

SP Nové Město: Martin Fourcade završil vítězný hattrick, Moravec finišoval čtvrtý

Martin Fourcade

Lepší konec roku 2016 si Martin Fourcade nemohl představit. V Novém Městě na Moravě nenašel přemožitele ve sprintu, ve stíhacím závodě a ani v dnešním hromadném startu. Povedenou tečku za letošním rokem udělal i čtvrtý Ondřej Moravec.

Skvělý start Soukupa

Ač dojížděl do cíle osamocen, tak se jeho dnešní výhra nerodila tak lehce. Po první střelbě se Martin Fourcade ještě držel v čelní skupince, protože zastřílel podobě jako Anton Šipulin čistě. Společnost jim mimo jiné dělali Michal Krčmář a Jaroslav Soukup. Naopak Ondřej Moravec musel na jedno trestné kolo a Michal Šlesingr hned na tři.

Trestnému okruhu se ovšem nevyhnul ani Fourcade, když jednou chyboval na druhé ležce. Napodobil ho také Šipulin a dokonce 300 metrů navíc za sebou v půli závodu měli Johannes Bø a Simon Schempp. Naopak další nulou potěšil fanoušky Jaroslav Soukup. Během třetího kola se dokonce pohyboval na druhé příčce, jelikož ve vedoucí skupině nebylo tolik rychlých běžců.

A zase ten Fourcade

První stojka už vyšla Fourcadovi 100% a pakticky hned po odjezdu ze stadionu si začal budoval náskok na své pronásledovatele. K těm vedle Babikova, Pidryčnyje a Béatrixe patřil i Moravec. Naproti tomu Soukup se kvůli první chybě propadl až do další skupiny, kde jeli také Schempp nebo Bø.

Martin Fourcade uzavřel své galapředstavení na Vysočině nulou na závěrečné stojce, a tak nebylo co řešit. Stejně jako včera si mohl užívat pozvolný dojezd do cíle za 7 výhrou v sezóně z 8 možných. V celkovém hodnocení už tak má náskok 158 bodů na Antona Šipulina, jenž dnes dojel až 12.

Moravec v boji o medaile

Za Francouzem vřela bitva o zbývající dvě pódiová umístění. A byl v ní zapojen i Ondřej Moravec. O úprk se snažil Anton Babikov, ale byl dostižen. Na čele ho doplnili Simon Schempp a Johannes Bø. Norský biatlonista však spadl v jednom ze sjezdů, přišel o hůlku a tím i o šance na dobrý výsledek.

Němec Schempp potvrdil, že má silný závěr a finišoval jako druhý. Třetí příčku nakonec uhájil Anton Babikov, i když se mu Ondřej Moravec přiblížil na pouhé tři desetiny sekundy. Na předjetí ovšem neměl prostor. I tak si český reprezentant vyjel nejlepší výsledek sezóny. Velmi spokojení dnes budou i pátý Dmytro Pidručnyj a šestý Matvej Jelisejev.

Michal Krčmář skončil se třemi chybami na 19. místě. Trojka na závěrečné stojce mohla mrzet 27. Jaroslava Soukupa, který však celkové vystoupení v Novém Městě na Moravě musí hodnotit jedině kladně. To Michal Šlesingr to bude mít s hodnocením těžší. Celkem kroužil 6 trestných kol a uzavřel výsledkovou listinu. I on se však dočkal bouřlivých ovací od fantastických fanoušků.

Střelecké časy
1. Anton Šipulin 1:30,0
1. Quentin Fillon Maillet 1:30,0
3. Serhij Semenov +1,0
3. Jaroslav Soukup +1,0
10. Michal Krčmář +10,0
15. Ondřej Moravec +13,0
25. Michal Šlesingr +20,0
Běžecké časy
1. Julian Eberhard 32:14,9
2. Simon Schempp +1,6
3. Johannes Thingnes Bø +2,1
5. Ondřej Moravec +11,1
18. Michal Krčmář +48,0
22. Michal Šlesingr +57,1
26. Jaroslav Soukup +1:14,3

Foto: Martin Fourcade (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *