Home > Preview > SP Oberhof 2017: Startovní listiny stíhacích závodů

SP Oberhof 2017: Startovní listiny stíhacích závodů

Gabriela Soukalová

Poslední stíhací závody se v Oberhofu jely před třemi lety. Tehdy vyhráli Emil Hegle Svendsen a Darja Domračevová. Oba budou na startu i nyní, ale daleko lepší pozici budou mít vítězové sprintu Julian Eberhard a Gabriela Koukalová. A také Michal Šlesingr, který vystartuje jako druhý.

Stíhací závod mužů
7. 1. | 11:30
cze 2. Šlesingr, 17. Václavík, 19. Moravec, 21. Krčmář
Startovní listina

Čtvrteční sprint připravil komfortní situaci pro duo Julian Eberhard a Michal Šlesingr. Mezi oběma je mezera 11 vteřin, Čech má na třetího Dominika Windische k dobru skoro půlminutu. Rakušan by jako horší střelec mohl mít problém se čtyřpoložkovým závodech, což dává naděje Šlesingrovi.

Český reprezentant dosud ve své kariéře vybojoval jediné vítězství, které už je ale 9 let staré. V posledním stíhacím závodě v Oberhofu byl pátý a celkově se mu v německém středisku daří. I když ho nemá rád.

O pár vteřin za Windischem se dá čekat utvoření velmi silné skupiny. Po vítězství určitě půjde Martin Fourcade a skvělé výkony můžeme čekat i od domácího dua Erik Lesser a Simon Schempp. Dále nezapomínejme na Emila Hegleho Svendsena.

Velký závod čeká Adama Václavíka. Pokud by zopakoval 17. místo ze sprintu, tak se velmi pravděpodobně probije i do závodu s hromadným startem. Nyní by podle hrubých odhadů mohl být právě tím posledním, kdo drží právo startu. Kousek za českým mladíkem vyjedou i Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Z českého pohledu tak očekávejme velmi zajímavou podívanou.

Stíhací závod žen
7. 1. | 14:40
cze 1. Koukalová, 42. Puskarčíková
Startovní listina

Gabriela Koukalová má našlápnuto k tomu, aby se znovu zmocnila žlutého trikotu. Potřebuje dojet do třetího místa a před Kaisou Mäkäräinenovou. Právě Finska odstartuje za českou jedničkou, konkrétně 21 sekund po ní. Hraje pro ni rychlejší běh, naopak na střelnici by to tak dobré být nemuselo.

Nejvyšší ambice má i Marie Dorinová Habertová, která vystartuje se ztrátou 24 sekund. Dobré výchozí pozice budou chtít využít také Anaïs Chevalierová a Maren Hammerschmidtová. Je otázkou, v jaké kondici bude Dorothea Wiererová.

Do hry o nejvyšší příčky by se mohly zapojit i 7. ze sprintu Olena Pidhrušná či 9. Célia Aymonierové. Francouzka však k excelentnímu běhu musí přidat i ucházející střelbu.

Vedle Koukalové bude české barvy hájit ještě Eva Puskarčíková. Po nemoci ale není úplně ve formě a s více než dvouminutovou ztrátou to bude mít těžké. K bodům jí však schází jen dvě vteřiny.

Ještě dodejme, že podle předpovědi můžeme čekat sněžení, velký mráz a také nepříjemný vítr. Veškeré prognózy se tak brzy mohou rozplynout.

Foto: Gabriela Soukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *