Home > Závody > SP Oberhof: Hromadný start přinesl německý double a TOP10 pro Krčmáře

SP Oberhof: Hromadný start přinesl německý double a TOP10 pro Krčmáře

Simon Schempp

Ani v hromadném startu v Oberhofu nechyběl český zástupce v elitní desítce. Michala Šlesingra tentokrát zastoupil jmenovec Krčmář, který se s vynikajícím během propracoval až na 9. příčku. Velmi dramatický závěr přinesl výhru domácí hvězdy Simona Schemppa.

Špatný start pro Šlesingra

Výsledky z předešlých závodů řadily Michala Šlesingra mezi favority, ale start do dnešního závodu mu hrubě nevyšel. V dobrých podmínkách třikrát minul a zařadil se na chvost. Dvě trestná kola musel kroužit i Anton Šipulin. Na čele naopak zůstal bezchybný Matin Fourcade, který se spolu s Erikem Lesser zařadil do čela vedoucí skupiny. Místo v ní měl i Michal Krčmář.

Také druhá ležka přinesla české zklamání. Krčmář na ni přijížděl jako 6., ale po dvou chybách měl k tomuto umístění daleko. Zařadil se na 17. příčku, kousek před Ondřeje Moravce. V kontaktu s čelem závodu už zůstalo jen 8 biatlonistů. Na samotné špici znovu nechyběl Fourcade. Společnost mu tentokrát dělali Schempp a Bjørndalen.

Dramatická bitva a německá radost

Nečekaný zvrat přinesla první střelba vestoje. Fourcade sice střílel rychle, ale zůstaly mu dva nespadnuté terče. Vedení tak přebrali potřetí čistí Bjørndalen s Lesserem. Na zbytek pole měli více než 20vteřinový náskok.

Duo Bjørndalen a Lesser na závěrečné stojce udělalo jednu chybu, čímž nabídlo šanci ostatním. A využili ji Fourcade, Béatrix a Schempp. Na čele tak vznikla pětičlenná skupina, což slibovalo dramatickou podívanou.

A ta skutečně přišla. Martin Fourcade se snažil utrhnout, ale jeho tempo dokázal několikrát úspěšně akceptovat Simon Schempp. V závěru se k nim ještě dotáhl Erik Lesser. Cílová rovinka tak nabídla souboj tří závodníků o vítězství. K obrovské radosti domácích fanoušků to byl Schempp, který proťal cílovou čáru jako první. Fotofiniš pak rozhodl o tom, že Lesser zdolal Fourcada.

Simon Schempp vyhrál v letošní sezóně poprvé a teprve podruhé vystoupal na stupně vítězů. V obou případech to ale byl hromadný start, a tak se příště oblékne do červeného trikotu pro lídra disciplíny.

Skvělý běh Krčmáře a Moravce

Na boj o medaile už v závěru nenašli síly čtvrtý Jean-Guillaume Béatrix a pátý Ole Einar Bjørndalen. Výborný závod domácího výběru podtrhl Benedikt Doll, který v posledním kole předjel Svendsena s Babikovem a skončil šestý.

Dnes až 29. Michala Šlesingra zastoupili na předních příčkách jeho krajané. Michal Krčmář sice třikrát chyboval, ale pátým nejrychlejším běžeckým časem se propracoval až na vynikající 9. místo. Se stejným počtem chyb dojel Ondřej Moravec 13. I jemu závod sedl běžecky, měl 7. čas.

Střelecké časy
1. Anton Babikov 1:39,0
1. Michael Rösch 1:39,0
1. Dmytro Pidručnyj 1:39,0
12. Michal Krčmář +10,0
19. Ondřej Moravec +15,0
28. Michal Šlesingr +31,0
Běžecké časy
1. Martin Fourcade 34:16,4
2. Simon Schempp +18,7
3. Erik Lesser +22,3
5. Michal Krčmář +36,3
7. Ondřej Moravec +42,2
27. Michal Šlesingr +2:04,8

Foto: Simon Schempp (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *