Home > Závody > SP Oberhof: Pohádkový závod Češek! Koukalová vítězí, Puskarčíková třetí

SP Oberhof: Pohádkový závod Češek! Koukalová vítězí, Puskarčíková třetí

Gabriela Soukalová

Před třemi lety vyhrála Gabriela Koukalová vytrvalostní závod v Ruhpoldingu a třetí byla Veronika Vítková. Poprvé tak vystoupaly dvě Češky na stupně vítězů ve Světovém poháru. A dnes podruhé! Gabriela Koukalová ovládla v Oberhofu závod s hromadným startem a Eva Puskarčíková vybojovala třetí místo.

Favoritky ze hry

Od začátku závodu udávala tempo Kaisa Mäkäräïnenová. Dokonce trochu odskočila zbytku pole, což se jí ale možná při úvodní ležce stalo osudným. Udělala čtyři chyby a závod pro ni prakticky skončil. Nedařilo se ani Dorinové Habertové a Wiererové, které musely na dvě trestná kola. Naopak Gabriela Koukalová a Eva Puskarčíková pokračovaly bez penalizace.

Zatímco na první střelbě střílela Koukalová trochu pomaleji, tak na té druhé byla o něco rychlejší než její nejbližší soupeřky. Navíc byla čistá, a tak převzala vedení. Spolu s ní odjely ze stadionu Dahlmeierová a Dunkleeová. Výborně si vedla i 6. Eva Puskarčíková.

Famózní Češky

Koukalová s Dahlmeierovou ještě před třetí položkou odskočily Dunkleeové. A po první stojce už zbyla na čele jediná žena. Česká reprezentantka nechybovala, naopak Němka musela na trestné kolo. Koukalová si vypracovala náskok 23 vteřin na druhou Puskarčíkovou! Druhé Češce dělaly společnost Dahlmeierová a Hildebrandová.

Gabriela Koukalová zvládla čistě i závěrečnou stojku, a tak nebylo co řešit. Česká jednička vyhrála v aktuální sezóně už čtvrtý závod, čímž vyrovnala počet výher z minulé sezóny. Celkově je to pro ni 16. triumf v kariéře.

Více než půlminuty ztratila Laura Dahlmeierová, která se tak po menší pauze vrátila druhou příčkou. Souboj o bronz se rozhodoval na střelnici. A byla to Eva Puskarčíková, kdo čtvrtou nulou vystavil všem pronásledovatelkám stopku.

I druhá česká reprezentantka si tak mohla vychutnat klidnou jízdu za úspěchem. Pro Puskarčíkovou je to druhé pódium v kariéře. To první získala ve stíhacím závodě v Pokljuce v této sezóně. Český biatlon tak z Oberhofu odjíždí s pěti medailemi.

Čtvrté místo pro Kazašku

Ve stínu fantastického úspěchu českého biatlonu došlo i k obrovské kazašské radosti. Talentovaná Galina Višnevskajová minula jediný terč a finišovala na životní čtvrté příčce před Ukrajinkou Julijí Džimovou a Němkou Fanziskou Hildebrandovou.

Spokojená může být 7. Švýcarska Selina Gasparinová, naopak 8. Kaise Mäkäräinenové úsměv na tváři zmrzl. Sedm chyb je zkrátka hodně. Dobře to po dnešku ví i 14. Marie Dorinová Habertová.

Střelecké časy
1. Susan Dunkleeová 1:40,0
2. Eva Puskarčíková +4,0
3. Dorothea Wiererová +7,0
25. Gabriela Koukalová +43,0
Běžecké časy
1. Kaisa Mäkäräinenová 32:01,2
2. Marie Dorinová Habertová +35,2
3. Gabriela Koukalová +1:02,0
19. Eva Puskarčíková +2:23,8

Foto: Gabriela Soukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *