Home > Závody > SP Oberhof: Johannes Bø zpátky na prvním místě. Moravec s jednou chybou 17.

SP Oberhof: Johannes Bø zpátky na prvním místě. Moravec s jednou chybou 17.

Johannes Thingnes Bø

Po stíhacím závodě žen dnes odpoledne v Oberhofu následoval i stíhací závod mužů. Ten se nesl převážně v duchu stíhání Johannese Thingnese Bøho, který se do popředí dostal hned po první střelbě a dokázal si ho udržet až do konce. České závodníky stále brzdí slabší běžecká forma.

J. Bø se vrací na vítěznou vlnu

Johannes Bø vystartoval do závodu z druhého místa, po první bezchybné střelbě se ovšem ujal vedení. To si udržel až do třetí střelby, kdy chyboval a nechal tak šanci Martinovi Fourcadovi, který na třetí položce na rozdíl od Johannese nechyboval, a tak čtvrtý okruh strávili tito dva biatlonisté společně.

Na poslední položce ale Fourcade chyboval dvakrát, čímž se odsunul na čtvrté místo a pustil před sebe kromě Bøa i čistě střílejícího Lukase Hofera a Arnda Peiffera, který minul terč jen na úvodní ležce. Tito dva závodníci jeli společně od první střelby. Peiffer dokázal rychleji střílet, Hofer byl zase o něco lepší na trati, a tak bylo o zápletku v posledním kole postaráno.

Arnd Peiffer a Lukas HoferFoto: Arnd Peiffer a Lukas Hofer (Autor: Petr Slavík)

Do cíle nakonec dojel první Johannes Bø s předstihem patnácti vteřin na druhého Peiffera a třetího Hofera. Martin Fourcade dojel čtvrtý a nechal za sebou vítěze pátečního sprintu Loginova. První šestici uzavřel s jednou střeleckou chybou Simon Desthieux.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Dnešní stíhačka je jistým příslibem pro zítřejší štafetu, a to hned pro několik států. Například Francie má v první dvacítce pět závodníků, tři závodníky zde má Norsko stejně jako Rakousko a Rusko. Dva závodníky, a to rovnou v první desítce, má i Německo.

Největšími skokany dnešního závodu by se dali nazvat jedenáctý Antonin Guigonnat, který startoval s číslem 29, Benjamin Weger, který s číslem 30 dojel dvanáctý, a především Simon Fourcade, který se startovním číslem 46 dojel šestnáctý. Za zmínku stojí například i Maxim Cvetkov, ten dojel dvacátý čtvrtý s číslem 56.

V celkovém hodnocení má Johannes Bø po sedmé výhře v sezóně náskok 130 bodů na Alexandra Loginova a rovných 200 bodů na Martina Fourcada.

Českým závodníkům stále chybí běžecká forma

Ondřej Moravec v průběhu celého závodu předváděl, že nepříznivé podmínky na střelnici ho nemůžou rozhodit. Jediná chyba na střelnici přišla až při poslední ráně poslední položky. Kvalitní střelbu bohužel Ondra nepodpořil podobně dobrým během, a nakonec dojel na sedmnáctém místě se ztrátou dvou minut a dvaceti dvou vteřin na Johannese Bøho.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Michal Krčmář si nevedl tak dobře jako jeho reprezentační kolega. Na střelnici se dopustil šesti chyb a z 35. pozice klesnul na 50.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
17. Ondřej Moravec 0+0+0+1 2:13,0 44. +1:45,6 44.
50. Michal Krčmář 1+1+2+2 2:07,0 34. +1:44,7 43.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Oberhof: Johannes Bø zpátky na prvním místě. Moravec s jednou chybou 17.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *