Home > Závody > SP Oberhof: Koukalová ovládla sprint a slaví třetí výhru v sezóně

SP Oberhof: Koukalová ovládla sprint a slaví třetí výhru v sezóně

Gabriela Koukalová

Je poslední vítězkou roku 2016 a také první vítězkou roku 2017. Gabriela Koukalová deklasovala své soupeřky ve sprintu v Oberhofu a připsala si už třetí triumf v aktuální sezóně. Kaisu Mäkäräinenovou a Marii Dorinovou Habertovou zdolala o více než 20 sekund.

Výhra číslo 15 pro Gabrielu Koukalovou

Jednička na hrudi byla dnes u Gabriely Koukalové opravdu symbolická. Od začátku jela velmi rychle, ale trochu ji zbrzdila pomalejší první položka. Zvládla ji však čistě a držela se na 6. místě, 15 sekund za duem Kaisa Mäkäräinenová a Marie Dorinová Habertová.

Koukalová excelovala v běhu i na dále, celkově zaznamenala druhý nejrychlejší čas za Mäkäräinenovou. Mezi Češkou a Finkou byl ale zásadní rozdíl. Zatímco Koukalová zvládla za nula i stojku, tak Mäkäräinenová dvakrát chybovala. Jednu chybu udělala vestoje i Marie Dorinová Habertová, a tak bylo jasno.

Gabriela Koukalová nakonec porazila Kaisu Mäkäräinenovou o 21,3 sekundy. Díky třetí výhře v sezóně už se dotáhla v celkovém pořadí o bod za druhou Finkou. Celkově Koukalová zaznamenala 15. výhru ve své kariéře a po Veronice Vítkové je druhou Češkou, která dosáhla v Oberhofu na vítězství. V německém středisku přitom až do dnešního dne ani nestála na stupních vítězů.

Body pro Domračevovou

I přes absenci Laury Dahlmeierové a Franzisky Preußové to vypadalo, že by mohlo být ukončeno čtyřleté čekání Němek na individuální pódium v Oberhofu. Ještě po střelbě vestoje držela Maren Hammerschmidtová druhé místo, ale nakonec se propadla až na pátou příčku.

Kromě medailistek ji předběhla ještě Anaïs Chevalierová, která čtvrtým místem potvrdila životnímu formu z Nového Města na Moravě. Naopak u Dorothey Wiererové to nebylo úplně ono. S nulou by byla určitě ráda výše než na 6. pozici.

Životní závod dnes zaběhla a zastřílela 10. Chardine Sloofová, Nizozemka ve švédských službách. Vedlo se i zástupkyním asijského kontinentu. Ruska s korejským pasem Anna Frolinová skončila 12. a Číňanka Jialin Tangová 20. Méně spokojená asi bude Darja Domračevová. V prvním závodě po téměř dvouleté pauze jí to moc neběželo, dvakrát mířila vedle a obsadila 37. místo.

Jen dvě Češky ve stíhačce

Kromě Gabriely Koukalové neměl Zdeněk Vítek moc důvodů ke spokojenosti. Na Evě Puskarčíkové byly ještě patrné dozvuky nemoci, nepomohly ani dvě chyby na střelnici. Nakonec skončila 42., dvě sekundy za body. Může ji těšit alespoň to, že byla nejrychlejší na střelnici.

Koukalovou a Puskarčíkovou už bohužel do stíhacího závodu nedoprovodí další dvě Češky. Lucie Charvátová si odpálila závod čtyřmi trestnými koly na první střelbě. Pak přidala další dvě a obsadila 75. místo. O dvě pozice za ní dojela čtyřikrát nepřesná Jessica Jislová.

Střelecké časy
1. Eva Puskarčíková 51,0
2. Dorothea Wiererová +1,0
2. Irene Cadurischová +1,0
19. Lucie Charvátová +8,0
56. Gabriela Koukalová +17,0
73. Jessica Jislová +23,0
Běžecké časy
1. Kaisa Mäkäräinenová 19:59,4
2. Gabriela Koukalová +24,6
3. Marie Dorinová Habertová +26,6
37. Lucie Charvátová +1:49,0
42. Eva Puskarčíková +1:53,6
69. Jessica Jislová +2:34,9

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *