Home > Závody > SP Oberhof: Kuzminová byla i ve stíhačce suverénní. Vítková dojela 14.

SP Oberhof: Kuzminová byla i ve stíhačce suverénní. Vítková dojela 14.

Anastasia Kuzminová

Olympijská sezóna má zatím jasnou královnu. Anastasia Kuzminová si ve stíhacím závodě v Oberhofu suverénně zajistila čtvrtou výhru. České biatlonistky si oproti sprintu pohoršily, nejlepší Veronika Vítková skončila 14.

Kuzminová neměla soupeřku

Vzhledem k náskoku ze sprintu to dnes bylo jen o tom, zda Anastasia Kuzminová udělá nějaké chyby a nabídne tak šanci soupeřkám. Dvě trestná kola skutečně přišla, ale to nemohlo ohrozit její první příčku. Slovenka si ve vlastním závodě dojela pro čtvrtou výhru v této sezóně a jubilejní desátou v kariéře.

Druhá Dorothea Wiererová ztrácela už přes minutu. Italka byla jednou ze čtyř čistých biatlonistek, díky tomu si polepšila o 14 pozic. Ještě větší posun udělala Vita Semerenková, která vyjížděla do závodu s číslem 22 a skončila třetí.

Dorothea WiererováFoto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Zbranek)

I Ukrajinka byla na střelnici 100%, podobně jako čtvrtá Polka Weronika Nowakowská. Kaisa Mäkäräinenová se kvůli třem chybám propadla ze druhého místa na páté, ale v celkovém pořadí už je druhá. Na Kuzminovou ztrácí 47 bodů.

Nejlepší Němkou byla sedmá Laura Dahlmeierová, která v cílové rovince prohrála souboj s Darjou Domračevovou. Smolně dopadl závod pro Franzisku Hildebrandovou. Domácí biatlonistka se dlouho pohybovala na stupních vítězů, ale jedna chyba na poslední položce ji poslala na 11. příčku.

Příliš českých chyb

Výbornou výchozí pozici bohužel Veronika Vítková nedokázala proměnit v lepší než 14. místo. Na prvních třech položkách si vždy neodpustila jednu chybu, až tu poslední zvládla čistě. I tak si ovšem v celkovém pořadí polepšila na osmou příčku.

Skvěle měla závod rozjetý Eva Puskarčíková. Po třech nulách se pohybovala v elitní desítce, ale pak přišla tři trestná kola a propad na 23. příčku. Ještě o 150 metrů víc musela objet 48. Jessica Jislová.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
14. Veronika Vítková 1+1+1+0 1:47,0 10. +1:13,3 23.
23. Eva Puskarčíková 0+0+0+3 1:53,0 16. +1:24,5 29.
48. Jessica Jislová 0+1+2+1 2:01,0 24. +2:20,0 45.

Výsledkový servis


Foto: Anastasia Kuzminová (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *