Home > Závody > SP Oberhof: Martin Fourcade počtvrté v sezóně vítězí, Krčmář končí osmý

SP Oberhof: Martin Fourcade počtvrté v sezóně vítězí, Krčmář končí osmý

Martin Fourcade

I druhý závod v roce 2018 ovládl Martin Fourcade. Ve stíhačce v Oberhofu zůstali za jeho zády bratry Johannes a Tarjei Bøovi. Opět potěšili Češi, osmý Michal Krčmář a třináctý Ondřej Moravec.

Výhra sebejistého Fourcada

Po poslední položce se na střeleckém stavu otočil k ostatním, chvíli je sledoval a až pak se vydal do posledního kola. Tak moc si byl Martin Fourcade jistý svého vítězství.

Do poloviny závodu přitom vedl Emil Hegle Svendsen, který tak mohl snít o první výhře po třech letech. Po třetí střelbě ale Fourcade Svendsena setřásl a na rozdíl od něj na závěrečné stojce trefil všech pět terčů.

Fourcade tak navázal na svého bratra Simona, který dnes ovládl závod IBU Cupu. I když opět nejrychlejší Johannes Thingnes Bø v posledním kole Francouze mocně stahoval, tak se dostal pouze na rozdíl šesti sekund.

Díky 65. výhře v kariéře a 6. v Oberhofu se náskok Fourcada v celkovém hodnocení rozšířil na 38 bodů.

Krčmář opět vylepšil české maximum

Tarjei Bø byl dnes jedním ze tří čistých závodníků, což ho podruhé v sezóně dovedlo na stupně vítězů. Dojel třetí zhruba půl minuty za Fourcadem. Už přes minutu ztrácel Svendsen. Zvlášť v druhé polovině závodu u něj byla vidět únava po tréninkovém výpadku.

Druhý nejlepší výsledek v kariéře si vyrovnal pátý Ukrajinec Dmytro Pidručnyj. O šesté místo bojoval v cílové rovince Michal Krčmář, ale musel měnit stopu a těsně nestačil na Lukase Hofera a Benjamina Wegera.

Osmé místo je i tak dalším posunutím českého maxima. Krčmáře dnes brzdila pomalejší střelba, jinak udělal jen jednu chybu a dobře běžel. Na Ondřeje Moravce ale na trati neměl, ostatně na něj neměl nikdo krom tří biatlonistů. Jen škoda tří trestných kol, jinak by z toho bylo mnohem lepší než 13. místo.

Na dobré body útočil Jaroslav Soukup, jenže na poslední střelbě mířil třikrát mimo a skončil až 52. Ještě o čtyři příčky níže byl Tomáš Krupčík

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
8. Michal Krčmář 0+1+0+0 2:08,0 54. +45,2 11.
13. Ondřej Moravec 1+1+1+0 1:50,0 32. +35,3 4.
52. Jaroslav Soukup 1+1+0+3 1:55,0 35. +2:17,6 52.
56. Tomáš Krupčík 0+1+3+2 1:45,0 22. +1:47,4 45.

Výsledkový servis


Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *