Home > Rozhovory > Vítková s Puskarčíkovou doplatily ve stíhačce na únavu i na chyby

Vítková s Puskarčíkovou doplatily ve stíhačce na únavu i na chyby

Veronika Vítková

Ve sprintu v Oberhofu byla Veronika Vítková třetí, Eva Puskarčíková desátá. Ve stíhacím závodě z toho bylo čtrnácté, resp. třiadvacáté místo.

Veronika Vítková udělala tři chyby. Oproti sprintu nezářila ani na trati, měla třiadvacátý čas. „Na střelnici dneska panovaly ideální podmínky, bohužel jsem jich nedokázala využít a nevyvarovala se těch jedniček, což znamenalo propad. Ale jsem ráda, že jsem dokázala alespoň zabojovat na poslední položce, kterou jsem vynulovala,“ komentovala česká jednička stíhací závod v rozhovoru pro iDNES.cz.

Eva Puskarčíková si vedla podobně jako její kolegyně, jen běžecky na tom byla o 11 sekund hůře. „Už při první stojce mi dvě rány nevystřelily, to mi trochu rozhodilo rytmus, ale i tak jsem to ještě udržela. Při té poslední položce už na mě přišla únava a když mi třetí rána nevystřelila, trochu mě to rozhodilo.“

V redukovaném pořadí stíhačky byly obě Češky až ve čtvrté desítce. I přes únavu se obě představí i zítra, ve štafetě je doplní Jessica Jislová a Markéta Davidová.

Čisté časy ve stíhacím závodě
Pořadí Čas
1. Vita Semerenková 30:21,7
2. Dorothea Wiererová +6,2
3. Julia Džimová +20,2
4. Anastasia Kuzminová +27,8
31. Veronika Vítková +1:54,3
34. Eva Puskarčíková +2:01,5
50. Jessica Jislová +3:28,3

Ve stíhačce se nejvíc vedlo dvěma bezchybným biatlonistkám. Dorothea Wiererová se z 16. příčky posunula až na druhý nejvyšší stupínek. „Nebyla jsem si jistá mou formou, kvůli nemoci jsem musela vynechat trénink. Ale na střelnici se teď cítím skvěle,“ řekla Italka po závodě.

Ještě o pár sekund lepší byla ve stíhačce Vita Semerenková, která startovala z 22. místa a skončila třetí. Suverénní ale opět byla Anastasia Kuzminová, která se na tiskové konferenci omlouvala za radostný výkřik po čtvrté střelbě.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *