Home > Preview > SP Oberhof: Vítková zaútočí ve stíhačce na další pódium (startovní listiny)

SP Oberhof: Vítková zaútočí ve stíhačce na další pódium (startovní listiny)

Veronika Vítková

České fanoušky čeká nabitá sobota. Veronika Vítková odstartuje do stíhacího závodu v Oberhofu ze třetího místa, kolem desátého místa se pak budou pohybovat Eva Puskarčíková, Michal Krčmář a Ondřej Moravec.

Stíhací závod žen
Sobota 6. 1. | 12:15
cze 3. Vítková, 10. Puskarčíková, 43. Jislová
Startovní listina

Luxusní pozici bude mít ve stíhacím závodě žen Anastasia Kuzminová. Vyjede do něj s náskokem 35 sekund na Kaisu Mäkäräinenovou. Podobně dobře na tom však byla i v Annecy, kde na první střelbě udělala tři chyby. Pro Slovensku ale mluví bezkonkurenční běžecká forma.

Mäkäräinenová už byla v Oberhofu čtyřikrát druhá, nyní by se ráda dočkala premiérového vítězství v tomto středisku i v sezóně.  To Veronika Vítková už v Oberhofu vyhrála, ale tři roky starý triumf zůstává dosud jejím jediným v kariéře. Třeba se prosadí ve stíhačce, odstartuje do ní ze třetího místa se ztrátou 40 sekund.

Kousek za Vítkovou bude zřejmě největší německá naděje Franziska Hildebrandová. Laura Dahlmeierová bude mít totiž už na startu manko minuty a 20 sekund, navíc po nemoci není ve 100% fyzické kondici. Těsně před Dahlmeierovou vystartuje Eva Puskarčíková, která se pokusí potřetí v sezóně udržet v elitní desítce.

Posunu se můžeme dočkat u páté ze sprintu Justine Braisazové a sedmé Darji Domračevové. Oběma to dobře běhá.

Stíhací závod mužů
Sobota 6. 1. | 15:00
cze 9. Krčmář, 11. Moravec, 25. Soukup, 58. T. Krupčík
Startovní listina

Martin Fourcade si sice nese do stíhacího závodu náskok deseti sekund na Johannese Thingnese Bøho, ale vzhledem k Norově bežecké formě by nemusel trvat dlouho. Navíc si může pomoct s Emilem Heglem Svendsenem.

Fourcade si ve sprintu stěžoval na špatné lyže, na druhé straně byl precizní na střelnici. Dobře střílel i Svendsen, který je po nemoci opět v parádní formě. Sluší se připomenout, že už byl v Oberhofu osmkrát na pódiu, stejně jako Fourcade.

Čtvrtý Tim Burke už bude mít ztrátu 20 sekund, navíc není tak silný běžecky. Brzy by ho měl doklapnout Tarjei Bø, který také odstartoval rok 2018 ve znamenité formě. Ve sprintu byl druhý nejrychlejší na trati.

Další už ztrácí přes tři čtvrtě minuty. Mohl by se však vytvořit silný stíhací balík, jehož součástí by snad byli devátý Michal Krčmář a jedenáctý Ondřej Moravec. Oba se pokusí udržet českou tradici, už pětkrát v řadě měli Češi v Oberhofu zastoupení v elitní desítce.

A také půjde o to potvrdit rostoucí formu. To platí i pro Jaroslava Soukupa, který příjemně překvapil 25. příčkou ve sprintu.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *