Home > Rozhovory > Martin Fourcade se i přes výhru na lyžích trápil. To Češi se výrazně zlepšili

Martin Fourcade se i přes výhru na lyžích trápil. To Češi se výrazně zlepšili

Michal Krčmář

Martin Fourcade si ve sprintu v Oberhofu vybral jeden z nejhorších běžeckých dnů, ale přesto zvítězil. Naopak Češi jak výsledkově, tak běžecky prožili nejlepší závod v sezóně.

Martin Fourcade dnes odstřílel dvakrát za nula, ale běžecky nestačil ani na Johannese Bøho, ani na jeho bratra Tarjeiho. „Na střelnici to bylo perfektní, ale myslím, že jsem si vybral špatné lyže. Necítil jsem se na trati dobře. Závody po vánoční pauze nemám moc rád, o to víc mě výhra těší,“ řekl Francouz na tiskové konferenci.

Nejlepší pocity neměl na trati po dlouhé pauze ani druhý Emil Hegle Svendsen. „Kvůli nemoci jsem měsíc nezávodil, tak jsem nevěděl, co v Oberhofu čekat. Na trati to ještě trochu skřípalo, ale je to dobrý začátek roku.“ Nor i tak zaběhl čtvrtý nejlepší čas.

Třetí Johannes Thingnes Bø měl jiný problém, dvě chyby vleže. „Přes Vánoce jsme pracovali na rychlosti střelby vleže. Trefil jsem první tři terče, ale pak… Možná jsem měl být trochu opatrnější, ale to se teď lehko řekne.“

Bø byl skutečně na ležce v náročných podmínkách jedním z nejrychlejších, zvládl ji za 25 sekund. Na Fourcada tak získal sedm sekund, na Michala Krčmáře dokonce devět.

Krčmář dnes patřil k nejpomalejším střelcům, na stavu strávil minutu a pět sekund. Zase se ale výborně běžel a s jednou chybou obsadil deváté místo, což je nejlepší český výsledek v sezóně.

Běžecké časy ve sprintu v Oberhofu
Pořadí Čas
Johannes Thingnes Bø 1. 22:47,0
Martin Fourcade 3. +27,9
Emil Hegle Svendsen 4. +32,2
Michal Krčmář 13. +50,5
Ondřej Moravec 21. +1:06,9
Adam Václavík 27. +1:14,8
Jaroslav Soukup 34. +1:28,9
Tomáš Krupčík 43. +1:40,6

Výborně vlastně beželi všichni Češi, v běžeckém pořadí v této sezóně nebyli výš než dnes. Že by se zúročila práce během svátků? „Přes Vánoce jsme dbali na techniku, snažili jsme se z toho trénování vytěžit maximum, až mi to kolikrát lezlo krkem. Trenéři byli na každém metru a furt do nás něco cpali. Na technice i střelbě jsme hodně pracovali, tak snad to teď něco přinese,“ popisoval v rozhovoru pro iDNES.cz Michal Krčmář.

„Parádní závod v podání kluků. I Jarda na závěr dodal naší spokojenosti. Jsou tři kluci do 25. místa,“ hodnotil závod pro ČT sport šéftrenér Ondřej Rybář.

Devátý Krčmář, jedenáctý Moravec a dvacátý pátý Soukup získali do poháru národů celkem 378 bodů, líp na tom byli pouze Norové a Francouzi. Češi se díky tomu dostali na desáté místo, které jako poslední zaručuje kvótu pěti závodníků pro příští sezónu.

Foto: Michal Krčmář (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *