Home > Preview > SP Oslo 2017: Startovní listiny závodů s hromadným startem

SP Oslo 2017: Startovní listiny závodů s hromadným startem

Gabriela Koukalová

Bude to závěr sezóny se vším všudy. O náboj závěrečných hromadných startů v Oslu se postarají bitvy o malé křišťálové glóby. Mezi ženami v ní bude figurovat i jméno Gabriely Koukalové. Startovat bude rovněž dalších pět českých reprezentantů.

Závod s hromadným startem žen
19. 3. | 11:15
cze 2. Koukalová, 13. Puskarčíková, 25. Vítková
Startovní listina

Dva malé křišťálové glóby zatím letos získala Laura Dahlmeierová, jeden Gabriela Koukalová. A která z nich bude majitelkou toho zbylého?

Po výbuchu se sprintu už to byla ve stíhacím závodě stará dobrá Laura Dahlmeierová. I díky nejrychlejšímu běžeckému času se propracovala z 31. pozice až na 9. Ukázala, že ani v závěru sezóny jí síly nedochází.

Němka v této sezóně vyhrála jeden hromadný start a ve zbylých třech skončila druhá. To Gabriela Koukalová má na svém kontě dvě výhry. Pokud by dnes přidala třetí, tak by Dahlmeierová musela skončit třetí, aby zamířil malý glóbus do Česka.

Koukalová potřebuje na svou soupeřku najet 11 bodů. Úplně nereálný úkol to být nemusí vzhledem k tomu, jak se česká biatlonistka v Osu zatím prezentuje. Z 30 terčů minula jediný a ve včerejší stříbrné stíhačce udržela dokonce čisté konto.

Vedle tohoto ostře sledovaného souboje se samozřejmě zapojí do bitvy o nejvyšší příčky i další biatlonistky. Na vítězný hattrick bude útočit Mari Laukkanenová, která v Oslu šokuje svými střeleckými výkony. Hodně dobře si v předcházejících závodech vedly i Justine Braisazová, Teja Gregorinová, Marte Olsbuová či Veronika Vítková.

Dobrý výkon předvedla ve stíhačce Kaisa Mäkäräinenová, podobně jako Darja Domračevová. O povedenou tečku za sezónou bude usilovat také Marie Dorinová Habertová.

Závod s hromadným startem mužů
19. 3. | 13:30
cze 12. Moravec, 17. Krčmář, 23. Šlesingr
Startovní listina

Martin Fourcade už má letos ve své sbírce velký křišťálový glóbus a tři malé. Získá i ten čtvrtý? Těžko říct, bude to mít těžké. Simon Schempp na něj bude mít k dobru 22 bodů. Stačí mu tedy dojet do 6. místa a vůbec se nemusí ohlížet na Francouzův výsledek.

Po delší nemoci to ale nebude nejlehčí úkol. Byť ve stíhacím závodě předvedl Němec nadějný posun z 24. pozice až na 11. Jisté je, že nemůže spoléhat na zaváhání svého soupeře. Fourcade si udržel skvělou formu až do samotného konce sezóny, což v Oslu potvrdil dvěma druhými místy. Dopředu ho požene i motivace vyhrát rekordní 14. závod v jedné sezóně.

Po tom, co včera vyhrál svůj druhý závod v této sezóně, se může Anton Šipulin do závěrečného závodu pustit s uvolněnou myslí. Splněno má v podobě triumfu ve sprintu i Johannes Bø. Nebylo by ale špatné zopakovat si audienci u krále.

Závod bude mít značný náboj i z českého pohledu. Ondřej Moravec může usilovat o elitní desítku v celkovém hodnocení. A nejen o ni. V případě extrémně povedeného závodu může z aktuálního 12. místa výrazně poskočit. Momentálně vypadá pořadí po odpočtech následovně: 7. Svendsen (624 b), 8. Bailey (615), 9. Bjørndalen (607), 10. Lesser (594), 11. Moravec (583), 12. Doll (580 b).

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *