Home > Závody > SP Östersund: Gabriela Soukalová ovládla sprint a vede Světový pohár!

SP Östersund: Gabriela Soukalová ovládla sprint a vede Světový pohár!

Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová

Foto: Gabriela Soukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Báječný vstup do sezóny! Gabriela Soukalová dnes nedala soupeřkám šanci a zvítězila ve sprintu ve švédském Östersundu. Česká reprezentantka se zároveň dostala do čela hodnocení Světového poháru.

Výhra a žlutý trikot

Ženy dnes mohly využít o poznání lepší podmínky než muži, proto bylo také více bezchybných střeleb. Jednu z nich předvedla Italka Federica Sanfilippová. Biatlonistka, jež nikdy nestála v individuálních závodech SP na pódiu, si skvělým výkonem řekla o vítězství. To nakonec nepřišlo. Kvůli Gabriele Soukalové!

Česká reprezentantka se prezentovala vynikajícím během (třetím nejrychlejším) a precizní střelbou. Je také pravdou, že trochu vytěžila z vyššího startovního čísla 69, neboť se trať očividně zrychlovala. To ovšem nesnižuje její výkon, který naprosto vyčníval nad ostatními biatlonistkami. Soukalová zvítězila o rovných 15 vteřin a vytvořila si tak skvělou pozici před zítřejší stíhačkou. Do ní navíc vstoupí díky 9. výhře v kariéře ve žlutém trikotu.

Rozhodovaly desetiny sekundy

Zatímco Soukalová bude mít zítra příjemný náskok, tak od třetího místa dál to bude hodně našlapané. Nejnižší pódiový stupínek obsadila stejně jako ve čtvrtek Olena Pidhrušná. Ukrajinka znovu ukázala, že jí roční pauza vůbec neublížila, spíš naopak. Těsně pod stupni vítězů dojely Němka Franziska Preußová a Norka Tiril Eckhoffová. Všechny tři biatlonistky jednou chybovaly.

Nejrychlejším během se opět prezentovala Marie Dorinová Habertová. Vestoje ovšem zamířila dvakrát mimo a dojela až na 6. příčce. Podobně si vedla i 10. Kaisa Mäkäräinenová.

Rychlé Češky

Běh českým reprezentantkám opět nedělal problémy, horší to bylo se střelbou. Solidně výsledek zaznamenala dvakrát nepřesná a celkově 14. Veronika Vítková. Do stíhacího závodu pak prošla už jen 43. Eva Puskarčíková. Výborný běh si pěti minelami pokazila 67. Lucie Charvátová. Jitce Landové patřilo 73. místo.

Zítra budeme moci našim reprezentantům držet palce ve stíhacích závodech. V 11:00 jedou muži, ve 13:30 ženy.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Dorinová Habertová (17:41,8), 2. Mäkäräinenová (+5,0), 3. Soukalová (+8,9) – 4. Vítková (+13,9), 12. Charvátová (+28,8), 27. Puskarčíková (+45,7), 32. Landová (+54,7)

Střelecké časy: 1. Wiererová (47,4), 2. Preußová (+4,3), 3. Hauserová (+7,8) – 34. Soukalová (+16,7), 41. Puskarčíková (+17,8), 48. Vítková (+19,4), 50. Charvátová (+19,5), 84. Landová (+29,1)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *