Home > Závody > SP Östersund: Sprint plný chyb ovládl M. Fourcade. Krčmář na životní 13. příčce!

SP Östersund: Sprint plný chyb ovládl M. Fourcade. Krčmář na životní 13. příčce!

Martin Fourcade

Martin Fourcade

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Jen jeden bezchybný biatlonista. Sprint mužů v rámci Světového poháru v Östersundu se proměnil ve větrnou loterii. Nejlépe z ní vyšel Martin Fourcade. Skvěle si vedl i 13. Michal Krčmář.

Suverénní vítěz

Udělat dvě chyby a zvítězit o 51,6 vteřiny? Ano, to v dnešním sprintu bylo možné. Martin Fourcade si tradičně vedl ze všech nejlíp na trati a i dvě nepřesnosti na střelnici patřily k nejlepším počinům. Francouzský biatlonista se tak může těšit z jubilejní 40. výhry ve Světovém poháru.

Neméně spokojení budou i ti, co M. Fourcada na stupních vítězů doprovodili. Němec Arnd Peiffer minul pouhý jeden terč a po zásluze tak bere druhé místo. Výborně se navíc vedlo i jeho kolegovi Benediktu Dollovi, jehož rychlý běh vynesl až na pátou příčku.

Opět neuvěřitelný Bjørndalen

Jako zamlada. Ole Einar Bjørndalen pokračuje ve snovém úvodu do sezóny. Ke středeční výhře nyní přidal třetí pozici a udržel žlutý trikot pro vedoucího závodníka Světového poháru. Ve 41 letech! Porazil tak všechny své mladší reprezentační kolegy, kteří si přitom nevedli zle. Johannes Thingnes Bø dojel 6., Emil Hegle Svendsen 7.

Na druhou příčku celkového hodnocení SP se díky dnešní čtvrté pozici posunul Quentin Fillon Maillet. Solidně si vedli i 8. Dmytro Pidručnyj z Ukrajiny a Kanaďani. Nathan Smith 9. místem nikoho nepřekvapil, za to 10. Macx Davies ano. To byl právě onen jediný bezchybný závodník. Mladý Kanaďan se přitom před dneškem dostal nejvýše na 40. příčku.

Tahoun Krčmář

Českou jedničkou byl v dnešním závodě Michal Krčmář. Mladý biatlonista chyboval pouze dvakrát, na střelnici ani neprostál moc času a výsledek se dostavil. Nikdy v životě nebyl Krčmář výše než dnes – na 13. příčce. Bravo! Celkově nyní Michal figuruje ve SP na 26. pozici.

Pozitivní je, že bodovali další tři Češi a v zítřejší stíhačce uvidíme kompletní kvintet. Michal Šlesingr s Ondřejem Moravcem by si ale asi představovali lepší než 24., resp. 40. místo. To Tomáše Krupčíka 38. určitě potěší, i když před poslední střelbou sahal i po elitní desítce. Jaroslav Soukup skončil 54.

Senzační debut Švéda Nelina

Z větrných loterií obvykle vzejdou překvapivé výsledky a o ty dnes rozhodně nebyla nouze. Bělorus Raman Jaljotnau se propracoval poprvé v kariéře na body a hned z toho je 15. místo. Do nedávna ještě švédský běžec specialista Jesper Nelin dokonce dnes debutovat a i tak si odnáší 16. příčku. Na první body si sáhl i 26. Vladimir Semakov, ukrajinský třicátník. Slaví také 33. Kazach Maxim Braun.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. M. Fourcade (21:29,9), 2. T. Bø (+28,7), 3. Doll (+38,2) – 22. Moravec (+1:10,7), 23. Šlesingr (+1:12,2), 39. Krčmář (+1:30,4), 40. T. Krupčík (+1:30,6), 42. Soukup (+1:32,2)

Střelecké časy: 1. Lapšin (55,6), 2. Mesotitsch (+0,3), 3. M. Fourcade (+3,0) – 54. Krčmář (+27,4), 73. Šlesingr (+37,7), 77. Krupčík (+39,8), 88. Soukup (+45,4), 97. Moravec (+1:00,6)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *