Home > Preview > SP Östersund: Udrží se Johannes Bø ve žlutém i po sprintu? (startovní listina)

SP Östersund: Udrží se Johannes Bø ve žlutém i po sprintu? (startovní listina)

Johannes Thingnes Bø

V úvodním vytrvalostním závodě naložil Johannes Thingnes Bø svým soupeřům přes dvě minuty. Právem tak v dnešním sprintu obleče žlutý trikot. Jenže musí očekávat útok ze strany Martina Fourcada

Sprint mužů
Pátek 2. 12. | 14:45
cze 11. T. Krupčík, 30. Šlesingr, 31. Krčmář, 75. Moravec, 101. Soukup
Startovní listina

Na muže dnes v Östersundu čeká výrazně teplejší počasí než v posledních dnech. Dokonce by mohlo spadnout pár kapek. A koho ve druhém individuálním závodě sezóny favorizovat?

Na papíře to vypadá celkem jasně. Martin Fourcade v Östersundu ovládl čtyři poslední sprinty, v minulé sezóně zase na nejkratší distanci triumfoval pětkrát. Ve čtvrtek se prezentoval nejrychlejším během a náladu mu pokazila jen nepovedená závěrečná položka.

Nebo možná i precizní výkon Johannese Bøho, který mnohem rychleji střílel a i přesto nechyboval. A to ještě možná zůstal běžecky trochu za očekáváním. Komu se naopak na trati vedlo nadmíru, byl Lukas Hofer. Ital ztratil na Fourcada pouze tři sekundy a se dvěma chybami bral šesté místo. Že by zkusil navázat na čtyři roky starou výhru ze sprintu v Antholzi?

Dva sprinty v minulé sezóně vyhrál Julian Eberhard. Ve vytrvalostním závodě skončil čtvrtý, když na své poměry skvěle zastřílel. K jedné chybě ale nepřidal tak rychlý běh, jak jsme u něj zvyklí. Rychleji se po trati pohybovali třeba Andrejs Rastorgujevs, Emil Hegle Svendsen, Johannes Kühn, Simon Desthieux nebo Dominik Windisch. Ti všichni mají v případě dobré střelby velkou šanci na úspěch.

Tu má i Tarjei Bø. Do dnešního závodu odstartuje až s číslem 94, a tak se můžeme těšit na napínavou podívanou od začátku až do konce. Třeba Martin Fourcade totiž vyjede hned s číslem 13.

A co čeští reprezentanti? Čtvrtek zastihl v nejlepší formě 26. Michala Šlesingra, který byl také nejlepším Čechem v loňském sprintu. Skončil v něm 17. Teď by se mohl dostat i výš, pokud k solidnímu běhu přidá i lepší střelbu. Ondřej Moravec s Michalem Krčmářem by zase měli přidat na trati.

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencní BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *